Sinema-Dizi Gündem

David Fincher’ın The Killer Filmi Netflix’teki Yayın Tarihi Açıklandı

Sinema hayranları sevinçli! David Fincher’ın yeni filmi için nihayet bir vizyon tarihi belirlendi! Son filmi 2020 yapımı Mank olan üç Oscar adaylığı bulunan yönetmenin bir sonraki projesi, aynı adlı Fransız çizgi roman serisinden uyarlanan The Killer olacak. Film 10 Kasım 2023’te Netflix’te yayınlanacak.

Killer çizgi roman serisi, Matz takma adıyla yazar Alexis Nolent ve çizer Luc Jacamon tarafından yaratılmıştır. Seri 1998 ve 2013 yılları arasında yayınlanan on iki bölümden oluşmaktadır. Kitaplar, yıllarca yaptığı işte en iyi olan isimsiz bir suikastçının çatlamaya ve psikolojik bir kriz geçirmeye başlamasını konu alıyor. Michael Fassbender başrolde yer alacak. Bu onun 2019’daki X-Men: Dark Phoenix’ten bu yana ilk filmi olacak. Filmin resmi tanıtım özeti şu şekilde: “Ölümden dönen bir suikastçı, kişisel olmadığında ısrar ettiği uluslararası bir insan avında işverenleriyle ve kendisiyle mücadele eder.”

Bu film Fincher ile Netflix arasındaki son işbirliği. Yayıncı kuruluş aynı zamanda son filmi Mank ve dizisi Mindhunter’a da ev sahipliği yapıyor. Bu uyarlama, ilk olarak 2009’da yönetmenlik için imza atan Fincher için uzun zamandır bekleniyordu. Film başlangıçta Paramount’ta çekilecekti, ancak yönetmen 2020’de yayıncı kuruluşla dört yıllık bir anlaşma imzaladıktan sonra Netflix filmin evi oldu. Fincher’ın yönetmenlik haberleri 2009 yılında Se7en, Fight Club ve Zodiac gibi filmlerle zaten heyecan vericiydi. Ancak şimdi, The Social Network ve Gone Girl gibi daha da ikonik filmleri içeren filmografisiyle daha da heyecan verici.

Fincher, Andrew Kevin Walker tarafından uyarlanan senaryoyu yönetecek. BAFTA adayı bir yazar olan Walker, daha önce Se7en’ı yazarken Fincher’la birlikte çalışmıştı. Walker ayrıca Sleepy Hollow ve Windfall gibi başka filmlerin de senaryosunu yazmıştır. The Killer’da Fassbender’a Charles Parnell, Arliss Howard, Sophie Charlotte ve Tilda Swinton eşlik edecek.

Çizgi romanlar ilk olarak Editions Casterman tarafından Fransızca olarak yayınlanmış ve daha sonra İngilizceye çevrilerek Archaia Studios Press tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanmıştır. Bu film uyarlamasının yapımcılığını Ceán Chaffin üstlenirken Alexandra Milchan baş yapımcı olarak görev yapacak.

Film vizyona 10 Kasım 2023’de Netflix’te yayınlacak.The Killer’ın ilk görüntülerini Netflix’in yayınladığı tanıtım videosunda izleyebilirsiniz:

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir