Teknoloji Gündem

Yeni Mac Pro M2 Max Çipinin Gücü Dört Katına Kadar Çıkabilecek

Haziran Ayında Gerçekleştirilen Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) Apple, silikon çiplerine geçiş yapacak bir Mac ürünü daha olduğunu duyurdu. Bu ürün Mac Pro! Ürün etkinlikte gösterilmese de, yeni bir rapora göre, Mac Pro 2023 yılında çıkacak.

Şaşırtıcı bir şekilde Apple “M2 Max’ten en az iki veya dört kat daha güçlü” çipler içeren Mac Pro makinelerini test etmeye başlamış. Bu yongalar M2 Ultra ve M2 Extreme olarak adlandırılacak.

Bu çipler, Apple’ın daha önce piyasaya sürdüğü bütün işlemcilerden çok daha güçlü olacak. Mac Pro’nun 24 çekirdekli veya 48 çekirdekli CPU ve 76 çekirdekli veya 152 çekirdekli GPU’ya sahip olacak, ayrıca 256 GB’a kadar bellekle sunulacağı da konuşuluyor.. Şu anda, Apple’ın sattığı en iyi Mac çipi, güçlendirilmiş M1 Ultra, 20 çekirdekli bir CPU, 64 çekirdekli bir GPU ve 128 GB bellek ile birlikte geliyor.

Kaynak
DigitalTrends

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir