Teknoloji GündemVideo Haber

NVIDIA DLSS 2 24 Oyunda Test Edildi ve Şok Edici Sonuçlar Ortaya Çıktı

DLSS veya Derin Öğrenme Süper Çözünürlük, bir oyunu daha düşük bir çözünürlükte işler ve ardından daha yüksek bir çözünürlükte (aynı zamanda daha iyi performans sunarken) yeniden oluşturmak için AI tekniklerini kullanır. Ancak, NVIDIA ilk çıkardığında herkes biraz hayal kırıklığına uğradı. DLSS 1 çok bulanıktı ve yerel çözünürlüklerden çok daha kötü görünüyordu. NVIDIA hızlı tepki verdi ve ardından hepimizi etkileyen DLSS 2’yi yayınladı.

Hardware Unboxed, NVIDIA’nın DLSS 2 teknolojisini 24 oyunda test etmeye karar verdi. Videosunun amacı, DLSS 2’nin yerel 4K veya yerel 1440p kadar iyi (veya daha iyi) olup olamayacağını görmekti. Ve sonuçlar gerçekten şok edici.

Test edilen 24 oyunda DLSS 2, 4 oyunda doğal 4K kalitesini yakalamayı başardı. Bu elbette Kalite Modunda. Ve makalelerimizde fark etmiş olabileceğiniz gibi, kullanmanızı önerdiğimiz tek mod bu. Ayrıca, beş oyunda DLSS 2, doğal 4K’dan biraz daha iyi görünüyordu. Sadece bu da değil, DLSS 2, altı oyunda yerel 4K’dan belirgin şekilde daha iyi görünüyordu. Ve sonra, yerel 4K, on ​​oyunda DLSS 2’den biraz ve belirgin şekilde daha iyi görünüyor.

Bariz olanla başlayalım. NVIDIA, DLSS 2’nin yerel 4K veya yerel 1440p’den daha iyi görüntü kalitesi sağlayabileceğini hiçbir zaman iddia etmedi. Bu nedenle, DLSS 2’nin beş oyunda doğal 4K’dan daha iyi görünebilmesi inanılmaz. DLSS 2, çoğunlukla yerel 4K ve yerel 1440p kalitesiyle eşleşebilir, bu nedenle her zaman etkinleştirmenizi öneririz. Ayrıca, oyuncular eski oyunlarda (DLSS 2’nin yerel çözünürlükten belirgin şekilde daha kötü göründüğü) bazı sorunları çözmek için daha yeni DLL’leri kullanabilirler.

Kaynak
DSO Gaming

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir