Teknoloji Gündem

İtalya ChatGPT Kullanımını Yasakladı!

İtalya, gelişmiş AI sohbet robotu ChatGPT‘yi engelleyen ilk Avrupa ülkesi oldu.

İtalyan veri koruma kurumunun yaptığı açıklamada, gizlilik endişeleri nedeniyle ChatGPT’yi engellemeye ve Avrupa Büyük Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) uyup uymadığını kontrol etmeye karar verdiğini söyledi. Yetkili ayrıca ChatGPT’yi kullanıcılarının yaşını doğrulamamakla da suçladı.

Microsoft’un desteğiyle Amerikalı startup OpenAI tarafından oluşturulan ChatGPT’yi geçen Kasım ayında resmi lansmanından bu yana milyonlarca insan kullanıyor. Sofistike yapay zeka ChatGPT, kendisine yöneltilen soruları bir insana benzer bir konuşma tarzında yanıtlayabiliyor. Ayrıca müzik besteleyebiliyor, şarkı sözleri, öyküler, şiirler ve akademik makaleler yazabiliyor.

San Francisco merkezli OpenAI’nin İtalyan veri koruma otoritesinin emrine yanıt vermesi için 20 günü var. Bunu yapmazsa, 20 milyon avroya kadar para cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Kaynak
Playground.ru

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir