Teknoloji Gündem

iPhone 16 Pro Nasıl Görünecek?

MacRumors isimli teknoloji haber sitesi, prototip tasarımlar da dahil olmak üzere Apple’ın sızdırılan tasarımlarına dayanarak bazı bilgiler yayınladı.

iPhone 16 Pro, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile birlikte tanıtılan kavisli kenarlara ve titanyum çerçeveye sadık kalacak gibi görünüyor. Ancak iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max biraz daha büyük ekran boyutlarına sahip olabilir.

Şu anda iPhone 15 Pro veiPhone 15Pro Max’in 6,1 inç ve 6,7 inç ekranları var. Ancak görünen o ki iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in ekran boyutları sırasıyla 6,3 ve 6,9 ​​inçe çıkacak. Boyut artışının olası bir nedeni, bu sefer her iki Pro modelinde de bulunabilen 5x tetraprism telefoto kamera.

Beklendiği gibi iPhone 16 Pro, iPhone 15 Pro ile birlikte tanıtılan titanyum çerçeveyi kullanmaya devam edecek. iPhone 16 aynı Grade 5 Titanyum kullanacak, bu nedenle genel kaplamada herhangi bir değişiklik beklenmiyor. 

iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max için tasarımlar hala geliştirme aşamasında, dolayısıyla Apple, iPhone 16 serisinin tanıtım lansmanına yaklaştıkça daha fazla değişiklik yapabilir.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir