Teknoloji Gündem

Galaxy S23 Ultra Buhar Odalı Soğutucuya Sahip Olacak

Samsung‘un yeni çıkaracağı cep telefonlarından en donanımlı olacak olan modeli Galaxy S23 Ultra, Şubat ayının ilk haftasında piyasaya sürülecek. Ancak Ultra modeli, standart S23 ve S23 Plus‘a göre biraz daha pahalı olacak. Bunun nedeni, amiral gemisinin buhar odalı bir soğutucu ile birlikte gelecek olması. Galaxy S22 Ultra buhar odalı soğutucu ile birlikte çıkış yapmıştı ve Galaxy S23 Ultra‘nın da buhar odalı soğutucu ile çıkacak olması şaşırtıcı olmayacak.

Samsung‘un Galaxy S23 ve Plus modelleri ile üretim maliyetlerini düşüreceği de söyleniyor. Koreli firmanın Galaxy S23 Plus modelinde ısı borusu kullanacağı ancak standart modelde kullanmayacağı söyleniyor.

Samsung‘un sıcaklıkları ve maliyeti düşük tutmak için grafit folyo ve kasa kombinasyonu kullanabileceği tahmin ediliyor. Bu yöntemin telefonun sıcaklık değerlerinde ne kadar etkili olacağını hala bilinmiyor.

Kaynak
Wccftech

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir