Sosyal GündemTeknoloji Gündem

ChatGPT Snapchat’e Geliyor

Snapchat, arkadaşlarla fotoğraf/video paylaşmak kullanılan popüler bir sosyal medya uygulaması olduğunu biliyoruz ve çokça kullanıyoruz. Snapchat Newsroom web sitesinde yapılan bir duyuruya göre ChatGPT, Snapchat uygulamasına “My AI” sohbet botu biçiminde geliyor. AI, tıpkı diğer arkadaşlarınız gibi Snapchat uygulamasında görünecek. My AI’ı Sohbet sayfasında bulacaksınız, profilini görüntüleyebileceksiniz, avatarına bakabilirsiniz ve sohbet edebilirsiniz.

Ancak, gerçek insan arkadaşlarınızın aksine, My AI, ChatGPT tarafından desteklenen bir sohbet robotudur. Ancak Snapchat, bunun hakkında çok fazla düşünmenizi istemiyor. AI’m başka bir Snapchat arkadaşı olarak sunuldu çünkü onunla bu şekilde etkileşim kurmanızı istiyor.

ChatGPT Snapchat’te Nasıl Kullanılır?

Snapchat’in ChatGPT destekli My AI’ı herkese sunmadığını da söylememiz gerekAI’m bugün Snapchat kullanıcılarına sunuluyor olsa da, yalnızca Snapchat Plus’a abone olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir

Bunların hepsi kulağa harika geliyor ama Chat GPT’yi Snapchat’te neden kullanmalıyız? Snap Inc. CEO’su Evan Spiegel’e göre, her şey insanların AI ile daha rahat konuşmasını sağlamakla ilgili:

Büyük fikir şu ki, her gün arkadaşlarımız ve ailemizle konuşmanın yanı sıra, her gün yapay zeka ile konuşacağız. Ve bu, bir mesajlaşma servisi olarak yapmak için iyi bir konumda olduğumuzu gösteren bir yenilik.

Kaynak
DigitalTrends

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir