Teknoloji Gündem

ASUS, SSD yuvasına sahip RTX 4060 Ti Ekran Kartını Tanıttı

Şu anda, çoğu giriş seviyesi ve orta seviye kart PCIe Gen4 veri yolu özellikleri ve 8 şeritle sınırlı. Bununla birlikte, bu kartlar tam boyutlu 16 kanallı bir yuvada kullanılıyor ve RTX 4060 serisi ve Radeon RX 7600 gibi kartlar bu bağlantıya sahip, ancak tüm bağlantı yolları tam olarak bağlı değil.

ASUS’tan Tony Yu, kullanılmayan PCIe bantları sorununu çözebilecek kavramsal bir RTX 4060 Ti Dual grafik kartı gösteriyor. Şirket, sahte bantlar oluşturmak yerine bunların yüksek hızlı SSD’ler gibi diğer cihazlar için kullanılabileceğini fark etti. Arkasına 2 TB Samsung 980 PRO SSD takılı bir RTX 4060 Ti GPU konseptini tanıttılar.

Günümüzde çoğu SSD, anakartlar üzerinde garip ve sıkışık konumlara takılmaktadır ve SSD’ye erişmek için genellikle grafik kartlarının ve hatta büyük CPU soğutucularının çıkarılmasını gerektirmektedir. Ancak, kullanıcıların grafik kartına takılı bir M.2 SSD’ye yaklaşması çok daha kolay hale geliyor.

Grafik kartının çok fazla güce ihtiyaç duyacağını, ancak maksimum 10W’ı aşmaması gerektiğini ve RTX 4060 Ti’nin tek bir 8 pimli güç konektörünü kaldıramayacağını da dikkate almak önemli.

Kaynak
PlayGround

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir