Teknoloji Gündem

3DMark’a AMD FSR 2 Testi Eklendi

3DMark’a, GPU performansını ve görselleri yan yana karşılaştırmanıza izin veren en yeni AMD FSR 2 özellik testi eklendi.

3DMark AMD FSR TESTİ

3DMark AMD FSR özellik testi, AMD FSR 2 teknolojisinin performansını ve görüntü kalitesini Temporal Anti-Aliasing (TAA) kullanan geleneksel işleme yaklaşımıyla karşılaştırmanıza yardımcı olur.

Özellik testi ayrıca, görüntü kalitesini FSR ve doğal çözünürlüklü oluşturmanın etkileşimli yan yana karşılaştırmasıyla karşılaştırmanıza izin veren 3DMark çerçeve inceleme aracını da içerir. Geleneksel işleme ve TAA kullanan AMD FSR özellik testinin ve AMD FSR teknolojisinin kullanıldığı aynı karenin aşağıdaki örnek karşılaştırmasına bakalım.

FSR performansının ve görsel doğruluğunun AMD FSR özellik testiyle karşılaştırılması

Test, AMD’nin FSR 2 teknolojisinin performans ve görüntü kalitesi üzerindeki etkisini göstermek için Speed ​​Way’den bir sahneyi iki kez işliyor. 3DMark FSR özellik testini tüm FSR 2 destekli grafik kartlarıyla uyumlu hale getirmek için DirectX Raytracing gibi DirectX 12 Ultimate özellikleri devre dışı bırakılır.

AMD FideiltyFX Süper Çözünürlük Hakkında

FSR 2, yüksek görsel doğruluğu korurken oyun performansını iyileştirmek için yüksek düzeyde optimize edilmiş zamansal analitik teknikler kullanan bir grafik teknolojisi.

Kaynak
Wccftech

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir