Sinema-Dizi Gündem

Yeni Tomb Raider Filmi Amazon Tarafından Geliştiriliyor

Amazon’un ünlü yazar Phoebe Waller-Bridge’den hit video oyunu serisi Tomb Raider’ın televizyon uyarlamasını istediği haberinin ardından, The Hollywood Reporter şimdi bu haberi genişleterek ‘devasa telif hakları anlaşmasının’ en az bir video oyunu ve yeni bir Tomb Raider sinema filmini de içereceğini açıkladı.

Raporda, Tomb Raider serisinin televizyon dizisi, sinema filmi ve video oyunu – ya da başarısına bağlı olarak oyunlar – ile bağlantılı bir dünya oluşturması ve bu dünyayı genişletmesinin planlandığı belirtiliyor. Bu plan, Marvel’in film, televizyon, oyun ve yazılı medya dahil olmak üzere çeşitli formatlar aracılığıyla iç içe geçmiş hikayeler gören Marvel Sinematik Evreni ile uyguladığından farklı olmayan bir şekilde birbirine bağlanıyor.

En son Tomb Raider video oyunu geçen yıl duyurulmuştu ve serinin önceki başarısı göz önüne alındığında, bu serinin yeni bölümlerinin çıkması muhtemel görülüyor. Haberde, anlaşma hakkında bilgi sahibi olan bir kaynağın, anlaşmanın Amazon’un 250 milyon dolardan fazla harcadığına inanılan Yüzüklerin Efendisi serisinin haklarını satın almasından sonra bir seriye yaptığı en büyük taahhütler arasında yer aldığını söylediği de ekleniyor. Bu anlaşma şu anda yayınlanmakta olan The Rings of Power adlı çok sezonlu bir diziyi kapsıyordu ve dizinin spinoff’ları da hazırlanıyor.

Waller-Bridge’in televizyon uyarlamasının senaryosunu yazacak olması, çok yetenekli oyuncunun Tomb Raider serisinin büyük bir hayranı olmasından ve televizyon için yaratılmasında yer almaya istekli olmasından kaynaklanıyor. Oyuncunun katılımının, Amazon ile kısa süre önce yenilediği genel bir anlaşmadan kaynaklandığına inanılıyor.

Bu film, Naughty Dog’un Uncharted serisi gibi eleştirmenlerce beğenilen oyunlara daha çok benzeyen bir oyuna dayanan karakterin daha cesur ve gerçekçi bir versiyonuyla karşımıza çıkmıştı. Ancak Vikander’in filmi, pazarlama maliyetleri hesaba katılmadan önce 106 milyon dolarlık bütçesini bile karşılayamadı. Filmin eleştirmenler tarafından biraz daha olumlu değerlendirilmesi nedeniyle, başlangıçta Vikander’in rolünü yeniden canlandıracağı bir devam filmi geliştiriliyordu. Ancak, MGM’in serinin film haklarının süresinin dolmasının ardından bu devam filminden 2022 yılında vazgeçildi.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir