Sinema-Dizi Gündem

Yeni Spider-Man: Across The Spider-Verse Görseli Miles Morales’e Daha Yakından Bir Bakış Sunuyor

Bu yılın başlarında, 2018 yapımı animasyon Spider-Man: Into The Spider-Verse’ün devamı niteliğindeki Spider-Man: Across the Spider-Verse’ün ilk fragmanında Miles Morales’in paralel evrenler arasında yaptığı yolculuk filmdeki çoklu sanat stillerine yansıtılmıştı. Filmin vizyona girmesine birkaç ay kala Empire, Miles’ın Brooklyn’den uzakta yeni bir maceraya atıldığını gösteren özel bir görsel yayınladı. Ailesi ona bakarken, bakışları endişelerini açığa vuruyor.

Nisan ayında Las Vegas’ta düzenlenen CinemaCon 2022 sırasında, yapımcılar ve senaristler Phil Lord ve Chris Miller izleyicilere yaklaşan filmin ilk 15 dakikasına bir bakış attılar. Klibin bazı bölümlerinde Miles anne ve babası Rio (Luna Lauren) ve Jefferson’a (Brian Tyree Henry) New York’taki Columbia Üniversitesi’nde eğitim alma planlarını anlatıyor. Klipte, Columbia’nın en iyi kuantum araştırmacılarına sahip olduğu ve “farklı boyutlara bile seyahat edebilecekleri” konusunda onlara güvence verdiği görülüyor, ancak ailesi ikna olmuyor. Eve daha yakın bir yerde kalmasını tercih ediyorlar.

Miles’ın Örümcek Adamı için çoklu evrende gezinmek Spider-Gwen ile paylaşılan bir macera olacak ama aynı zamanda aklının hala ailesinde olduğunu da gösterecek ki bu da orijinal filmde belirgin olan bir bağ.

Spider-Man: Across The Spider-Verse iki bölüme ayrılarak yayınlanacak. Birinci bölümde Miles Morales (Shameik Moore) Spider-Gwen (Hailee Steinfeld) ile birlikte boyutlar arası yolculuk yapacak. Filmin resmi özetine göre, “Brooklyn’in tam zamanlı, dost canlısı mahalle Örümcek Adamını, Gwen Stacy ve Örümcek İnsanlardan oluşan yeni bir ekiple güçlerini birleştirmek ve şimdiye kadar karşılaştıkları her şeyden daha güçlü bir kötü adamla yüzleşmek üzere Çoklu Evren’e taşıyacak destansı bir macera” olacak.

Yeni ana karakterler ortaya çıkmaya hazırlanıyor. Miles Morales’in “şimdiye kadarki en zorlu düşmanı” olan Spot, Jason Schwartzman tarafından seslendirilecek. Altın Dünya ödüllü Daniel Kaluuya, kendi boyutsal evreninde New York’un kahramanı haline gelen evsiz bir genç olan Spider-Punk, nam-ı diğer Hobart “Hobie” Brown olacak. Issa Rae tarafından seslendirilen Spider-Woman AKA Jessica Drew da ekibe katılacak. Ayrıca Oscar Isaac tarafından seslendirilen Spider-Man 2099 AKA Miguel O’Hara’yı da daha fazla göreceğiz.

Across The Spider-Verse Bölüm Bir ve Bölüm İki’nin yönetmenliğini Kemp Powers, Joaquim Dos Santos ve Justin K. Thompson birlikte üstleniyor. İki bölümden ilkinin Amerika Birleşik Devletleri’nde Nisan 2022’de vizyona girmesi gerekirken ertelenerek 2 Haziran 2023’te vizyona girmesi planlanıyor. Üçüncü film Spider-Man: Beyond the Spider-Verse ise 29 Mart 2024’te gösterime girecek. Spider-Man: Across the Spider-Verse Part 1’e ilk bakışı aşağıda bulabilirsiniz:

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir