Sinema-Dizi Gündem

Yeni Indiana Jones 5 Filminin Görüntüleri Mads Mikkelsen’in Hain Rolünü Gözler Önüne Seriyor

Indiana Jones 5 ile ilgili haberlerinin bir parçası olarak Empire, Harrison Ford’un cesur arkeolog rolünde yer alacağı yeni maceradan bazı yepyeni görüntüler yayınladı. Filmle ilgili bazı kaba ayrıntılar zaten biliniyordu – 1960’larda geçeceğine inanılıyordu ve bazı kamera arkası görüntüleri Ford’un sahnelerde yaşlandırılacağını ima ediyordu – şimdiye kadar karakterler hakkında pek bir şey bilinmiyordu.

Filmin antagonisti Voller, Mads Mikkelsen tarafından canlandırılacak ve NASA’da mühendis olarak çalışan gerçek hayattaki bir Nazi’den, Wernher von Braun’dan esinlenilmiş. Belki kasıtlı olarak, belki de kazara, yuvarlak gözlüklü ve şapkalı bir Nazi antagonistinin kombinasyonu kesinlikle 1981 yapımı Raiders of the Lost Ark filminde Ahit Sandığı’nı arayan kötü adam Binbaşı Arnold Toht’a bir geri dönüş gibi görünecektir.

Mikkelsen, “O, geçmişteki bazı hataları düzeltmek isteyen bir adam,” dedi. “Dünyayı yaşamak için çok daha iyi bir yer haline getirebilecek bir şey var. Onu ele geçirmeyi çok istiyor. Indiana Jones da onu ele geçirmek istiyor. Ve böylece bir hikayemiz oluyor.” Görüntüler arasında ayrıca, Apollo 11’in fırlatılışını kutlamak için New York’ta düzenlenen geçit töreni sırasında önemli bir sahnede yer alan Klaber adlı bir karakteri canlandıracağı açıklanan Boyd Holbrook’un bir karesi de yer alıyor. Holbrook, “Mads’in fino köpeğiyim ve çılgın bir köpeğim” dedi.

Kadroda ayrıca Phoebe Waller-Bridge, Thomas Kretschmann, Antonio Banderas ve Shaunette Renée Wilson yer alıyor. Son üç ismin rolleri henüz açıklanmazken, Waller-Bridge’in Helena adlı bir karakteri canlandıracağı biliniyor ve yapımcı Frank Marshall Twitter üzerinden Helena’nın aynı zamanda Indiana Jones’un vaftiz kızı olduğunu açıkladı. Helena’nın ebeveyni ve Indy ile başka nasıl bir bağlantısı olduğu şimdilik gizemini koruyor.

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, Indy ile uzun süredir ekran dışı bir ilişki sürdüren karakterleri geçmişten getirmeyi başardı ve Waller-Bridge’in kendi başına iyi bir yazar olduğu belirtiliyor, bu nedenle karakterler arasında doğru bağlantıyı bulmak ilginç bir açıklama olacaktır. Helena hikayede önemli bir faktör olacak gibi görünüyor ve Ford onunla çalışmaktan zevk alıyor gibi görünüyor. D23’teki duygusal bir konuşma sırasında Ford, Waller-Bridge’i işaret ederek filmin “fantastik olduğunu ve bunun nedenlerinden birinin de bu olduğunu” belirtti. “Indiana Jones filmleri gizem ve macerayla ilgilidir ama aynı zamanda yürekle de ilgilidir,” diye açıkladı. “Ve anlatacak gerçekten insani bir hikayemiz ve canınıza okuyacak bir filmimiz olduğu için gerçekten çok mutluyum.”

Indiana Jones 5, iki kez Akademi Ödülü’ne aday gösterilen James Mangold tarafından yönetiliyor ve 30 Haziran 2023’te sinemalarda gösterime giriyor.

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir