Sinema-Dizi Gündem

Wednesday Dizisi Netflix’te 1 Milyar Saat İzlenmeyi Geçti

“Wednesday”, yayınlanmasının ardından ilk 28 gün içinde bir milyar saat izlenme süresini aşan üçüncü yapım olarak Netflix’teki bir milyar saatlik özel kulübe katıldı. Wednesday 1.02 milyar izlenme saatiyle, henüz milyar saatlik izlenme sayısına ulaşamayan Dahmer – Monster The Jeffrey Dahmer Story ve La casa de papel gibi yapımları geride bıraktı. Genç demografiye yönelik olarak pazarlanan ilginç doğaüstü dizi, bu sıralamada Squid Game birinci sezon ve Stranger Things dördüncü sezonun ardından sırasıyla 1.65 milyar ve 1.35 milyar izleme saatiyle üçüncü sırada yer aldı.

Jenna Ortega ve En İyi Müzikal/Komedi Dizisi dallarında iki yeni Altın Küre adaylığıyla Tim Burton’ın Addams Ailesi’ni ele aldığı yapım, üç hafta önceki ilk gösteriminden bu yana sürekli olarak Netflix’in en çok izlenenleri arasında yer aldı. Wednesday’in önümüzdeki haftalarda tüm zamanların en çok izlenen dizisi olarak 1,88 milyar saatle Stranger Things’i geçip geçemeyeceğini zaman gösterecek.Bu haftanın rakamlarına göre Wednesday 269 milyon saat, Harry & Meghan 81 milyon saat ve Firefly Lane ikinci sezon 50 milyon saat izlendi. Dizilerin tüm zamanların en çok izlenenler listesinde yer alabilmeleri için popülerliklerini sürdürmeleri gerektiğinden Wednesday, 18 günde 211,8 milyon saat izlenen gizemli bir dönem dizisi olan 1899’a kıyasla sadece 12 günde 752,5 milyon saat izlenme oranına ulaşarak büyük bir çıkış yakaladı.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir