Sinema-Dizi Gündem

Wednesday 2. Sezon Onayının Yeni Yılın Başında Geleceği Bildirildi

Wednesday’in 2. sezon yenilemesinin yeni yılın başlarında Netflix’ten geleceği bildiriliyor. Wednesday, Addams Ailesi serisine dayanan ve başrolü Wednesday Addams rolüyle Jenna Ortega’nın üstlendiği bir dizi. Bu gizemli dizi, Addams Ailesi’nin kendi adını taşıyan kızının okulunda meydana gelen bir canavarla ilgili gizemi çözmeye çalışmasını konu alıyor. Wednesday’in ünlü duygusuz kişiliği, karakterin özgün bir özelliği olarak dizide de devam ediyor. Dizinin ilk 4 bölümünün yönetmenliğini üstlenen Tim Burton aynı zamanda dizinin yaratıcıları Alfred Gough ve Miles Millar ile birlikte dizinin yürütücü yapımcılığını da üstlendi.

Deadline, Netflix’in Wednesday’i yeni yılda 2. sezonu onaylamayı planladığını bildirdi. Haberde ayrıca yapımcıların Wednesday’in 2. sezonu için aktif olarak yazar arayışında oldukları ve dizinin bir sonraki sezonu için mekan keşiflerine başladıkları belirtiliyor. Dizinin hayranları Wednesday’in 2. sezonunun kaçınılmaz olduğunu duymaktan memnun olacaklardır zira tüm işaretler Netflix’in 2. sezona tamamen dalmadan önce yılın geri kalanında izleyicinin ilk sezona odaklanmasını beklediğini gösteriyor.

Wednesday Neden Dünya Çapında Bir Fenomen Haline Geldi?

Wednesday tüm beklentileri aşarak dünya çapında bir fenomen haline geldi ve gerçek bir Netflix klasiği oldu. Ortega’nın canlandırdığı Wednesday karakteri Addams Ailesi serisini yeni bir seviyeye taşırken, 1. sezon ilk yayınlandığı günden bu yana sayısız Netflix rekoru kırdı. Wednesday ilk haftasında toplam 341,23 milyon saat izlenerek Netflix’in bir haftada en çok izlenen dizilerinden biri olmayı başardı ve uzun süredir lider olan Stranger Things’i geride bıraktı. Wednesday 1. sezon ayrıca kısa süre önce Netflix tarihinde en çok izlenen ikinci dizi oldu ve başrolünde Millie Bobby Brown’ın yer aldığı Stranger Things dizisinin 4. sezonunun hemen gerisinde kaldı.

Wednesday’in sevilen The Addams Family ile olan bağlantısı, yayınlanmadan önce izleyicilerin diziye ilgi göstermesinde kesinlikle rol oynadı. Yine de, Wednesday’in elde ettiği muazzam başarı için yalnızca ünlü serilerle bağlantılı olması yetmez. Wednesday’in dünya çapında bir fenomen haline gelmesindeki en önemli etkenlerden biri, mükemmel bir başrol oyuncusu seçilmesiydi; Ortega’nın Wednesday’i canlandırmaya kendini adaması, diziye izleyicilerin genç kızın hikayesiyle bağ kurmasını kolaylaştıran bir gerçeklik kattı. Her ne kadar kişiliği izleyicilerin onun düşüncelerini anlamasını kolaylaştırmasa da, Ortega performansına izleyicileri içine çeken ince ve hassas anlar eklemeyi başardı.

Wednesday 2. Sezondan Ne Beklemeliyiz?

Wednesday’in 2. sezonu için, gelecek sezonun yeni kötü adamından tutun da nostaljik bir buluşmaya kadar bir dizi ilginç hikaye var. Bunlardan en önemli olanlarından biri, Wednesday’in yeni avcısının 2. sezonda kim olduğunun keşfedilmesi. Wednesday 1. sezonda avcının kimliğiyle ilgili herhangi bir ayrıntı açıklanmadığından, izleyiciler Wednesday 2. sezon gelene kadar kim olabileceği konusunda tahminde bulunmak zorunda kalacaklar. Wednesday 2. sezonda gerçekleşmesi gereken bir diğer önemli olay da daha fazla The Addams Family karakterinin gelmesi; pek çok kişi dizinin serinin tüm potansiyelini keşfedebilmesi için kayıp karakterler Grandmama ve Kuzen Itt’in yeni sezonda görünmesini istiyor. İzleyiciler 2. sezon için onaylama haberini beklerken, şimdi Netflix’te yayınlanan Wednesday 1. sezonu gözden geçirebilirler.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir