Sinema-Dizi Gündem

Violent Night Perşembe Günü Yapılan Ön Gösterimlerinde 1,1 Milyon Dolara Ulaştı

Aralık ayına Avatar’ın geri dönüşü damgasını vururken, Violent Night da kanlı bir Noel neşesi yaymak için geliyor. Stranger Things’ten David Harbour’un acımasız bir Noel Baba’yı canlandırdığı aksiyon-komedi filmi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 3.000 sinemada Perşembe günü yapılan ön gösterimlerde 1,1 milyon dolar hasılat elde etti.

Yapımına sadece 20 milyon dolar harcanan bayram filmi için bu harika bir haber. Hafta başında Violent Night’ın hafta sonu açılışında yaklaşık 10 milyon dolar kazanacağı tahmin ediliyordu. Hâlâ bu rakama yakın olması daha muhtemel olsa da, bu filme 15 milyon dolara yakın bir rakama ulaşma şansı veriyor. Black Panther Wakanda Forever’ın vizyondaki dördüncü hafta sonunda 25 milyon dolar daha kazanması beklendiği için bu rakam gişede birincilik için yeterli olmayacak.

Ancak yine de Universal, Violent Night’ın bu hızlı başlangıcından dolayı çok neşeli olmalı. Öncelikle, gişenin bu tatil sezonunda bir Noel filmine çok ihtiyacı var. Noel merkezli filmlerin çoğu bu yıl bir kez daha doğrudan yayına girdi, ancak bu sadece Violent Night’a yarıyor. R derecesine rağmen, bu sezon sinemalara gelen tek büyük Noel filmi. Ön gösterim rakamlarının bu kadar olumlu olmasının nedeni bu olabilir, ancak eleştiriler ve ağızdan ağıza yayılan sözler de parlaktı. Universal elindeki filme o kadar güveniyordu ki, Violent Night’ın resmi gösteriminden iki hafta önce erken gösterimler düzenliyordu. Günümüz dünyasında bu nadir görülen bir durum.

Universal bu çılgın ve sert Noel Baba hikayesini zekice pazarladığı için büyük bir övgüyü hak ediyor, ancak Violent Night’ın gerçek bir Noel klasiği olmasının da bunda payı var. Kendisinden önceki Black Christmas, Batman Returns ve Die Hard gibi bu film de bir Noel filminin ne olabileceğini alıp tamamen tersine çeviriyor. Bu temelde John Wick’in Noel Baba’lı hali. Bu filmlerden beklediğiniz tüm kana bulanmış neşeli çılgınlığa ve Home Alone ya da Miracle on 34th Street gibi zamansız bir klasikten beklediğiniz tüm samimiyete sahip. Aksiyon muhteşem, vahşet fantastik, yönetmenlik kırık bir şeker kamışından daha keskin ve oyuncular sonsuz derecede zevk verici. Harbour mükemmel bir Noel Baba’yı canlandırıyor ve delicesine eğlenceli kızak sürme aksiyonuna kendini kaptırırken, John Leguizamo da Scrooge benzeri bir kötü adam olarak süte batırılmış tüm kurabiyeleri yiyor.

Resmi gişe rakamlarının açıklanmasını beklerken, sinema salonlarında görülmesi gereken yeni bir tatil klasiği olduğuna ve şu ana kadar sinemaseverlerin bu benzersiz aksiyon dolu Noel Baba’ya ilgi gösterdiğine tanık oluyoruz. Bu yüzden koşun, koşun, Violent Night’ı görmek için yerel sinemanıza koşun. Filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir