Sinema-Dizi Gündem

Vikings: Valhalla 2. Sezon Ocak Ayında Yayınlanacak!

Netflix çok yakında Valhalla’nın kutsal salonlarına geri dönmeye hazırlanıyor. Yayıncı kuruluş, ortaçağ destansı dizisi Vikings’in Valhalla’nın 2. Sezonuyla yeni yıldan hemen sonra 12 Ocak’ta geri döneceğini açıkladı. Efsanevi kaşif Leif Eriksson (Sam Corlett), ateşli kız kardeşi Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) ve hırslı İskandinav prensi Harald Sigurdsson’un (Leo Suter), Ragnar Lothbrok’un (Travis Fimmel) Viking kültürünün düşüşe geçtiği bir çağda yaşadıkları maceraların devamı geliyor.

Vikings Valhalla, Pagan ve Hristiyan inançlarının çatışması ve İngiliz kraliyetiyle olan kanlı çatışmaları sayesinde İskandinav krallıkları içindeki kültürel bölünmeye odaklanıyor. Tüm bunlar olurken efsanevi üçlü, hayatta kalmak ve zafer kazanmak için mücadele ettikleri destansı bir yolculuğa çıkıyor. 2. Sezon, Kattegat’ın düşüşünün ardından onları en düşük seviyede bulur. Ruhları ezilmiş ve kaderleri sonsuza dek değişmiş olarak, öteki dünyada bir şeyler arayan kaçaklar olarak İskandinavya’da yollarına devam edecekler.

Dizinin yaratıcısı Jeb Stuart, 2. Sezonun yayınlanmasına az bir süre kala Tudum’la bir araya gelerek, gelecek bölümlerin çoğunlukla Kattegat’ın tanıdık fiyortlarında geçen ilk sezondan nasıl farklı bir his verdiğini tartıştı. “2. Sezonun tüm konsepti, İskandinavya’da bulunan bu üç kahramanı alıp onları konfor alanlarının dışına çıkarmak” dedi. “Harald ve Leif için 2. Sezon bir yol gezisi: Thelma ve Louise Dinyeper Nehri’nde. İkisi bu inanılmaz yolculuğa başlayacaklar. Freydís’in çok zor bir ortam olan Pomeranya’ya gitmesi gerekiyor.”

Stuart, karakterlerini yabancı topraklara yerleştirmenin ötesinde, 2. Sezonda üçlünün daha önce hiç deneyimlemedikleri yeni insanlar ve kültürlerle iç içe olacağını da sözlerine ekliyor. Tudum’a şunları söyledi:

”Sezon, bazen sizin gibi olan, sizin gibi yiyen, sizin gibi konuşan insanlarla takıldığınızda yine de başınızın belaya girebileceğini gösterecek. Bu yüzden ortalığı karıştırmanız gerekir ki bence Vikingler de bunu yaptı. Ve bunu çok güzel yaptılar, muhtemelen diğer tüm kültürlerden daha iyi yaptılar. Rus soyluları, Müslüman astronomlar ve dolandırıcılardan oluşan bu karışık ekibi bir araya getirdik ve Novgorod’dan yola çıktılar.”

Vikings Valhalla 2. Sezon Oyuncu Kadrosu

Ana üçlü Corlett, Gustavsson ve Suter’in yanı sıra Vikings: Valhalla 2. Sezonda Bradley Freegard, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes, Pollyanna McIntosh ve Soren Pilmark geri dönecek.

Yeni topraklar yeni yüzleri de beraberinde getiriyor. Bradley James, Jómsborg’un hükümdarı ve en pagan Vikinglerin lideri Harekr rolüyle diziye katılırken, Hayat Kamille astronom Mariam’ı, Marcin Dorocinski Olaf ve Harald’ın amcası ve Novgorod’un hükümdarı Bilge Kral Yaroslav’ı canlandırıyor ve Sofya Lebedeva da bir Rus soylusunun kızı olan Elena rolüyle yeni gelenleri tamamlıyor.

Vikings: Valhalla 2. Sezon açılışını 12 Ocak’ta yapacak. Gelecek sezona ilk bakışa aşağıdan göz atabilirsiniz:

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir