Sinema-Dizi Gündem

TOHO, 2023 Godzilla Günü’nde Yeni Bir Godzilla Filmi Geleceğini Duyurdu

Bugün, “Godzilla Günü” kutlamaları çerçevesinde TOHO, Godzilla serisinin uzun zamandır beklenen yeni filmini duyurdu! Ödüllü Japon film yapımcısı Takashi Yamazaki’nin henüz ismi açıklanmayan filmde üçlü görev üstleneceği duyuruldu. Yamazaki filmi yönetecek, yazacak ve görsel efekt danışmanlığı yapacak. Film hakkında henüz fazla bir şey bilinmiyor, ancak filmin live-action olması bekleniyor. TOHO ayrıca yeni filmin çekimlerinin tamamlandığını ve tam bir yıl sonra, bir sonraki “Godzilla Günü “nde, 3 Kasım 2023’te Japonya’da gösterime gireceğini duyurdu.

Bu haber Godzilla hayranları için çok heyecan verici, 1954’te ilk filmin gösterime girmesinden bu yana TOHO seriyi canlı tuttu. Ancak son yıllarda filmleri yavaşladı. Bu yeni film, 2016 yapımı Shin Godzilla’dan bu yana TOHO’nun ilk live-action Godzilla filmi olacak. Ayrıca, Shin Godzilla vizyona girdiğinde, 2004 yapımı Godzilla Final Wars’tan bu yana çekilen ilk live-action filmdi. TOHO o zamandan beri animasyon filmler yayınlamış olsa da ve Legendary Pictures’ın son Amerikan filmleri olsa da, bazı hayranlar için live-action bir Godzilla filmi gibisi yoktur.

Yamazaki birçok nedenden ötürü yeni filmi yönetmek için harika bir seçim. Kendisi, bir Godzilla filminin kesinlikle ihtiyaç duyduğu görsel efektler konusunda da deneyimli, ödüllü bir Japon yönetmen. Yamazaki en büyük uluslararası başarısını 2005 yapımı draması Always Sunset on Third Street ile elde etti ve bu film ona Japon film endüstrisinin Akademi Ödülü’ne eşdeğer olan Japon Akademi Film Ödülleri’nde en iyi yönetmen ve senaryo ödüllerini kazandırdı. Ayrıca bir Godzilla filmi için de biçilmiş kaftan çünkü daha önce bu filmde çalışmıştı! Yamazaki, Shin Godzilla’nın görsel efekt ekibinin bir parçasıydı.

Bu filmin, Godzilla karakterinin orijinal yaratıcısı TOHO tarafından oluşturulan sürekliliğin bir parçası olacağına dikkat etmek önemlidir. Bu filmin Legendary Pictures tarafından 2014 yapımı Godzilla ve 2019 yapımı Godzilla King of the Monsters gibi filmlerle kurulan son Godzilla serisine bağlanması beklenmiyor. Gerçi bu seri de hâlâ güçlü bir şekilde devam ediyor. Yakın zamanda Godzilla Vs. Kong gösterime girdi ve şu anda Avustralya’da bir devam filmi çekiliyor. Bu serinin AppleTV+’da bir spin-off dizisi de yayınlanmak üzere.

Haber ilk olarak resmi Japon Godzilla Twitter hesabından duyuruldu ve daha sonra Japon magazin haber sitesi Mantan Web’de yayınlandı.

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir