Sinema-Dizi Gündem

The Boys 4. Sezon Çekim Detayları, Konusu ve Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

Amazon Prime’ın popüler dizisi The Boys, 3. Sezon finalinde Soldier Boy’un karanlık geçmişi ve Homelander’ın oğlu Ryan Butcher’ın sahip olduğu güçlere ilişkin bilgiler de dahil olmak üzere pek çok hayran sorusunu yanıtladı. The Boys, hem baskın süper kahraman kültürünün hem de bunların Amerikan askeri-endüstriyel kompleksiyle gerçek dünyadaki bağlantılarının ustalıkla hazırlanmış bir hicvidir. 3. Sezon, geçmiş sezonların şok edici ve unutulmaz açılışlarını takip etti ve ilk bölüm, Avengers Endgame öncesinde internete hakim olan NSFW Ant-Man ve Thanos meme’ine gönderme yaptı. Kaynak materyalde yapılan değişiklikler The Boys’un yorumlarını güncel tutmasını sağladı ancak cevaplar için çizgi romanlara bakmayı nafile bir çaba haline getirebilir. İzleyiciler önümüzdeki sezonda neleri dört gözle bekleyebilirler?

The Boys 4. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Amazon Prime Original The Boys’un 3. Sezonu geçtiğimiz 2022 yazında yayınını tamamladı ve kısa bir süre sonra 4. Sezon için yenilendi. Sızan set fotoğrafları nedeniyle, oyuncu kadrosunun Ağustos 2022’de Toronto’da 4. Sezon çekimlerini yapacağı doğrulandı. Merakla beklenen sezonun çekimlerinin Mart 2023’te tamamlanacağı söyleniyor. Mevcut prodüksiyon programlarına göre, The Boys’un 2023 Sonbaharında geri dönmesi muhtemel.

The Boys’a 4. Sezonda Hangi Yeni Karakterler Katılacak?

Daha önce görülmemiş iki süper kahraman için kostümler ortaya çıktı. Firecracker, kırmızı beyaz ve mavi kostümlü ve kalçasına kılıflı bir ateşli silah taşıyan kızıl saçlı bir kadın. The Boys’un daha önce Amerikan milliyetçiliğini temsil etmesi nedeniyle, renkleri şüpheli ahlaki değerlere ve Homelander ile olası bir ittifaka işaret ediyor olabilir. Firecracker’ın güçleri şu anda bilinmiyor, ancak adı Fantastik Dörtlü’nün Human Torch’u gibi pirokineziyi ve hatta DC’nin Firefly’ı gibi alev makinesi kullanımını ima ediyor. Kızıl saçları, dar kıyafeti ve silahı da Scarlett Johansson’ın MCU’daki Kara Dul’u ile benzerlikler taşıyor. The Boys’daki Supe’ler şimdiye kadar Soldier Boy ve Gunpowder dışında çok nadiren silah kullandılar, bu nedenle tanıtım fotoğraflarında ateşli silahının yer alması Firecracker’ın Vought’daki rolü hakkında birçok soruyu gündeme getiriyor. Firecracker Valorie Curry tarafından canlandırılacak. Curry daha önce The Twilight Saga’da Jasper Cullen ile aynı vampir tarafından değiştirilen göçebe bir vampir olan Charlotte rolünde ve Amazon’un canlı aksiyon uyarlaması The Tick’de The Tick’in yardımcısı Arthur’un kız kardeşi Dot Everest rolünde yer almıştı.

Ortaya çıkan ikinci kostüm ise diziye özgü bir başka karakter olan Rahibe Sage’e ait. Rahibe Sage’in şaşırtıcı derecede süslü kostümünde dokulu altın ve kahverengi kumaşlar kullanılmış, altın rengi saç örgüleri ve kahverengi camlı güneş gözlükleri ile vurgulanmıştır. Parmaklarında, Shang Chi ve The Legend of The Ten Rings’de gösterilenlere benzer güçlere sahip bir büyü kullanıcısı olacağı teorisine katkıda bulunabilecek yüzükler var. Adı, bazen Rahibe Grimm olarak anılan bir başka sihir kullanıcısı olan Marvel’in Runaways karakteri Nico Minoru ile karşılaştırıldı. Dokuları ve renk paleti, Marvel’in Luke Cage’inde kullanılan yılan motifini anımsatıyor, belki de süper güce ve The Boys’un yüzeyinin altında gizlenen ırk ilişkileri üzerine daha derin bir yoruma işaret ediyor. Vought’un Nazizm ile olan tarihi bağlarına ve etraflarında yükselen milliyetçiliğe rağmen, The Boys bu konuda anlamlı yorumlar yapmaktan kaçındı. Rahibe Sage rolünü Susan Heyward üstlendi. Heyward’ı Orange is The New Black hayranları Netflix Original’ın sonraki sezonlarında Tamika Ward rolüyle tanıyabilir.

The Walking Dead mezunu Jeffrey Dean Morgan da açıklanmayan bir rolle 4. Sezon kadrosuna katılacak.

The Boys’un 4. Sezonunda Hangi Karakterlerin Öleceği İddia Ediliyor?

The Boys’un 4. sezonu bizi ölümcül derecede hasta bir Kasap’la baş başa bıraktı ve çizgi romanlara bakmak Homelander’ın nihai ölümüne işaret edebilir. Dizinin en sevilen ve en kötü şöhretli iki karakterini popülerliğinin zirvesindeyken öldürmek büyük bir risk olsa da belki de ödülü yüksek bir risk olacaktır. Çizgi romanlarda, Kasap Homelander’dan daha uzun yaşar ve daha önce birlikte hareket ettiği süperleri bile öldürmeye devam eder. Ekibinin son üyesi Hughie’yi öldürmeye çalıştıktan sonra felç kalır ve Hughie’yi merhametinden dolayı onu öldürmeye ikna eder. Ancak, Butcher’ın dizi versiyonu o kadar büyük bir sapma göstermiştir ki, ölümünün aynı olması pek olası değildir. Dizide, Butcher’a geçici olarak süper güçler sağlayan Temp-V’yi kötüye kullandıktan sonra ölümcül bir teşhis konur. Bileşik V çizgi romanlarda farklı işliyor ve geçici bir versiyon içermiyor. The Boys evreninin kurallarındaki bu farklılık, çizgi romanlardan bir başka büyük sapmaya işaret ediyor. Hayranlar sadece Kasap’ın birkaç sezon daha kalmasını umabilir ve Supernatural’ı izleyen herkes Eric Kripke’nin favori karakterlerini bırakmakta zorlandığı gerçeğiyle teselli bulabilir.

Homelander ile ilgili olarak dizi ve kaynak materyal arasındaki en büyük farklardan biri, Homelander’ın çizgi romanlarda görünmeyen oğlu Ryan Butcher’ın diziye dahil edilmesidir. Üçüncü sezonun sonunda Ryan bir yol ayrımında bırakılmıştı; genç çocuk babasının mitinglerinden birinde güç sarhoşu olmuş ve yavaş yavaş şiddet yanlısı radikalleşmeye doğru kayarken görülebiliyordu. Önümüzdeki sezonlar Ryan’ın ya babasının karanlık ahlaksızlığına doğru inişini ya da Homelander’a denk ve muhtemelen onu sonsuza dek alt edebilecek tek süper güç olma yolculuğunu izleyecek. Homelander’ın düşüşü için diğer ve en bariz seçenek babası Soldier Boy olacaktır. Sezon 4’ün sonunda, Soldier Boy kanlı bir posaya kadar dövülür ancak daha sonra bir tankta iyileşirken görülebilir.Daha önce yenilmiş olmalarına rağmen, birçok hayran Soldier Boy ve Victoria Neuman arasında bir ittifak olduğu varsayımında bulundu. Victoria’nın Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcılığı görevine gelmesiyle birlikte, ne tür bir güce ve teknolojiye erişebileceğini söylemek mümkün değil. Eğer dizi çizgi romanları takip etmeye karar verirse, Homelander Black Noir tarafından yenilgiye uğratılacak. Dizi daha önce Black Noir’ı öldürmüş olsa da, setteki fotoğraflarda gizemli süper kahraman The Seven’ın yanında görülüyor. Çizgi romanlarda Black Noir, Homelander’ın bir klonu ve onun tek gerçek dengi olup, sonunda onu ortadan kaldırmadan önce halkın onun hakkındaki algısını lekelemek için çalışıyor. Black Noir’ın kıyafeti herhangi bir süper kahramanın bu role bürünmesini kolaylaştırıyor. Sette görülen Black Noir başka bir Homelander olabilir mi? Onu kim alt ederse etsin, Homelander’ı 4. Sezonda Yunan tanrılarına bile rakip olacak kötü bir aile dramı bekliyor.

Büyük olasılıkla, The Boys sezon boyunca küçük karakterleri öldürmeye devam edecek. Mother’s Milk ile Homelander fanatiği eski karısı arasında yükselen gerilimin ardından, hayranlar onun akıbeti konusunda endişelenmeye başladı. Mother’s Milk ayrıca bir sivilin öldürülmesinin ardından Homelander karşıtı bir tezahürata öncülük etti. Bu aleni itaatsizlik gösterisi genellikle Homelander’ı eleştirenler için iyi sonuçlanmıyor. Eğer Homelander, Mother’s Milk’in Kasap ile bağlantısını fark ederse, kaderi mühürlenmiş olacaktır. Böylesine önemli bir figürün ölümü The Boys için büyük bir darbe olur. Muhtemelen bir kahraman gibi ölecek ve Hughie, Kasap ve müttefiklerini kendilerini davaya daha da adamaya iten bir şehit olarak kullanılacaktır.

Dizinin Yönetmeni Eric Kripke 4. Sezon İçin Neleri Doğruladı?

Showrunner Eric Kripke, 3. Sezon finalinin prömiyerinden kısa bir süre sonra E! News’e konuştu. Kripke, 4. Sezonun The Butcher ve Homelander’ın Ryan için verdikleri mücadele etrafında döneceğini doğruladı ve durumlarını 1980’lerin sitcom’u My Two Dads ile karşılaştırdı. Röportajda, The Butcher ve Homelander’ı paralel olarak gördüğünü ve aralarındaki ilişkiyi Batman ve Joker ya da Holmes ve Moriarty gibi gördüğünü söyledi. Derin, kişisel bir nefretin yanı sıra, birbirlerine karşı samimi bir anlayış da var. Ryan büyüdükçe riskler artarken, iki adamın kabul etmek istediklerinden çok daha fazla ortak noktası var. Kripke gelecek sezonun da büyük ölçüde Victoria Neuman’ın yükselişine odaklanacağını belirtti. Beyaz Saray’da herkesi anında öldürebilen, ahlaki açıdan gri bir süper güç, hem Vought hem de The Boys için büyük olasılıkla bir sorun olacak.

The Boys Evrenin’den Daha Fazla Içeriğe Nereden Ulaşabilirim?

Garth Ennis tarafından yazılan The Boys çizgi roman serisi ilk olarak 2007-2012 yılları arasında yayımlanmıştır. Seri yetmiş iki sayıdan oluşmaktadır ve altı ciltte toplanmıştır. İlk üçü Definitive Edition’a dahil edilen dört yan mini dizi olmuştur. En son seri olan ” Dear Becky” 2021 yılında yazılmıştır ve Hughie ile Annie’nin The Boys’ta yaşananlardan on iki yıl sonraki ilişkilerini konu almaktadır.

The Boys Sunar: Diabolical, Amazon Prime’da yayınlanan bir animasyon spin-off dizisidir. Dizinin Garth Ennis, Eric Kripke, Seth Rogen, Evan Goldberg, Justin Roiland, Ilana Glazer, Awkwafina ve Andy Sandberg’den oluşan yıldız bir yazar ekibi var. Her bölüm, The Boys evrenine bağımsız bir bakış niteliğinde ve her hikaye için farklı bir animasyon ve yazım tarzı kullanılıyor. Bir başka spin-off dizisi olan Gen V’in 2023’te yayınlanması planlanıyor. Dizi süper güçleri Açlık Oyunları tarzı bir savaşta karşı karşıya getirecek.

The Boys için hem Twitter hem de YouTube’da ücretsiz çevrimiçi içerikler de üretildi. Twitter’da, Kasap’ın başrolde olduğu iki kısa film Eylül 2020 ve 2022’de yayınlandı. Filmler dizideki önemli olaylar arasında geçiyor ve Kasap’ın bu savaşların ardından neler yaptığına dair daha fazla bağlam sağlıyor. COVID-19 nedeniyle çekimlerde yaşanan gecikmeler sırasında, The Boys Seven on 7’yi yayınladı. Web dizisi, Vought International’ın sahibi olduğu, hem gerçek dünya yorumcusu Tucker Carlson’ın hem de Marvel Comics karakteri J. Jonah Jameson’ın bir parodisi tarafından sunulan ve 3. Sezondaki olaylarla dalga geçen bir evren içi haber programıdır. Evren içi medyanın bir başka parçası olan Deeper and Deeper, The Deep ve eşi Cassandra’nın kişisel yaşamları ve Yedi’yi ilgilendiren olaylar hakkında röportaj yaptıkları bir Audible podcast’tir.

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir