Sinema-Dizi Gündem

The Blackening 2023’te Sinemalarda

Lionsgate, The Blackening’in vizyon tarihini 16 Haziran 2023 olarak belirledi. Komedi türündeki korku filmi, Comedy Central’ın sevilen skeçlerinden uyarlandı.

Orijinal skeçte, siyahi bir grup arkadaş, kendilerine seri katilin saldırdığı bir ormandaki kulübede bulurlar. Herkes bir korku filminde ilk ölen kişinin siyahi karakter olduğunu bilir, ancak kulübede sadece siyahi insanlar olduğu için seri katil onları en siyahinin kim olduğuna karar vermeye zorlar. Böylece her bir arkadaş, kendileri için geçerli olmayan tüm ırksal klişeleri sıralayarak diğerlerini Siyah olmadıklarına ikna etmeye çalışır. Kısa film, Tracy Oliver (Girls Trip, First Wives Club) ile birlikte filmin senaryosuna da imza atan Dewayne Perkins tarafından yazıldı. Filmin yönetmenliğini Tim Story (Tom & Jerry) üstleniyor.

The Blackening uyarlamasına dair henüz çok fazla şey görmedik ve filmin vizyon tarihini açıklayan tanıtım videosunda sadece siyah-beyaz görüntülerin oynatıldığı eski bir televizyondan birkaç kare var. Yine de filmin resmi özeti, ırksal kalıpların gerçeği yansıtmadığını göstermek için tuhaf konseptini genişleterek kısa filme yakın kalacağını ortaya koyuyor.

Perkins, The Blackening’in ortak senaristliğinin yanı sıra filmin başrolünde de yer alıyor. The Blackening’in oyuncu kadrosunda ayrıca Grace Byers (Harlem, Empire), Jermaine Fowler (Coming 2 America, Judas and the Black Messiah), Melvin Gregg (Nine Perfect Strangers, The United States vs. Billie Holiday), Jay Pharoah (SNL, Resort to Love), Yvonne Orji (Insecure, Vacation Friends), Antoinette Robertson (Dear White People), X Mayo (The Good Doctor, The Farewell) ve Sinqua Walls (Resort to Love, American Soul) yer alıyor.

Yayınlanan tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz:

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir