Sinema-Dizi Gündem

The Batman 2, 2025’in Ekim Ayında Vizyona Giriyor

Bu ayın başlarında DC Studios’un yeni eş başkanları James Gunn ve Peter Safran ile Matt Reeves’in BatVerse’in geleceği hakkında bir araya geldiğini biliyorduk ve görünüşe göre bu toplantı başarılı oldu. The Batman’in devam filmi, bu hafta basınla yapılan çok gizli bir toplantıda açıklanan DCU film ve dizilerinin oluşturduğu etkileyici bir listeyle birlikte resmi olarak takvimde yer alıyor. Robert Pattinson’ın canlandırdığı pelerinli savaşçı 3 Ekim 2025’te geri dönecek.

Merakla beklenen devam filminin vizyon tarihini açıklamasının yanı sıra Gunn, Reeves’in önümüzdeki ay çekimlerine başlanacak olan Colin Farrell spin-off dizisi The Penguin’i de içeren “Batman Crime Saga” üzerinde aktif olarak çalıştığını da doğruladı. Reeves’in daha önce Collider’la paylaştığı gibi, Penguin doğrudan The Batman – Part II ile bağlantılı olacak ve esasen izleyiciler filmde Bruce Wayne ile yeniden bir araya geldiklerinde olayların nereye varacağının temelini oluşturacak. Reeves daha önce yaptığı açıklamada devam filminin Bruce Wayne’i hikayenin merkezinde tutacağını söylemişti:

“Bana göre, gerçekten hissettiğim şey, Rob’un [Pattinson] bu rolde çok özel olduğuna da inanmam. Amacım her zaman karakterin hikayenin duygusal merkezi olmasına izin veren bu bakış açısı hikayelerini yapmak olmuştur. Çünkü çoğu zaman, ilkini yaptıktan sonra, aniden diğer Rogues Gallery karakterleri devreye giriyor ve bir nevi kontrolü ele alıyorlar ve Batman karakter açısından ya da duygusal olarak arka planda kalıyor.”

Gunn-Safran görüşmesinin ardından, devam filminin 2025’te vizyona girmesi planlanıyordu; dolayısıyla işlerin yolunda gittiğini görmek sevindirici. Gunn, Reeves’in planlarından çok memnun görünüyor ve şunları söylüyor: “Matt, [Penguen] serisini de içeren bir Batman Crime Saga olarak düşündüğü [The Batman sequel] üzerinde çalışıyor ve bu başlı başına ayrı bir şey. Bunun üzerinde çok çalışıyor. Geçen gün geldi ve bize gerçekten harika şeyler sundu. Yani planımız bunun devam etmesi yönünde.”

Safran ayrıca, Batman merkezli diğer hikayelerle nereye varmayı planlıyorlarsa, Batman’in bir kenara itilmeyeceğini bir kez daha teyit ederek şunları söyledi: “Batman bizim üvey evladımız değil. Her şey DC’ye bağlı, diğer her şeye olduğu gibi Batman’in başarısına da tamamen yatırım yapıyoruz.”

Uzun bir yol olabilir ama The Batman – Part II 3 Ekim 2025’te intikamı beyaz perdeye geri getirecek.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir