Sinema-Dizi Gündem

Terrifier 2 Özel Sürümü VHS Olarak Yayınlanıyor

Damien Leone’nin büyük korku hiti Terrifier 2’ye kimse doyamıyor. Aşırı kanlı gerilim filmi büyük ölçüde kulaktan kulağa yayılan bir hayran kitlesinin favorisi haline geldi ve başlangıçta beklenenden çok daha geniş ve başarılı bir vizyon deneyimi kazandı. O zamandan beri hem 4K Ultra HD hem de SCREAMBOX’ta yayınlanmak üzere vizyona girdi. Şimdi, film çok uygun olduğunu düşündüğümüz bir formata dönüyor: VHS. Cinedigm ve SCREAMBOX, Broke Horror Fan ve Witter Entertainment aracılığıyla hayranların koleksiyonlarına ekleyebilecekleri tam işlevli bir VHS sürümünü resmi olarak lisansladı.

Korku filmleri bir zamanlar VHS’de, video dükkanındaki diğer kasetlerin arasında oldukça göze çarpan inanılmaz kutu kapakları sayesinde başarılı oluyordu. Ancak Terrifier 2’nin VHS sürümü tek tip kutu kapağı yerine üç farklı şekilde sunuluyor. İlk ikisi, siyah kapaklı kapak ve büyük kutu varyantı, her ikisi de Creepy Duck Design ve Sam Coyne’dan daha önce gördüğümüz, melek savaşçı kostümü içindeki son kız Sienna Shaw (Lauren LaVera) üzerinde tehditkar bir şekilde beliren Art’ın sanatını içeriyor. Kapağı açılır kapanır diğer büyük kutuda ise kanlı lezzetli mısır gevreği Art Crispies’i tanıtan yeni bir sanat eseri yer alıyor. Önceki parçaların her ikisi de kendi başlarına cazip VHS kapak resmi olabilirdi, ancak Art Crispies kutusu, kanlı kahvaltı ikramına kan döken karikatürize bir Art ile video mağazası korku hissini yakalıyor.

VHS formatına en iyi şekilde uyması için film ayrıca orijinal görüntüsünden 4:3 formatına kırpıldı. Sürecin her parçası doğrudan Leone tarafından da onaylandı. Orijinal Terrifer VHS’sinin yeniden yayınlanması da dahil olmak üzere VHS baskısı hakkında daha fazla bilgi yayın tarihi yaklaştıkça ortaya çıkacaktır.

Terrifier 2 Hakkında Daha Fazla Bilgi

Korku meraklısı Mike Flanagan tarafından uygun bir şekilde ” büyük felaket” olarak tanımlanan Terrifier 2’de David Howard Thornton, kötü palyaço Cadılar Bayramı gecesinde bir kez daha kaosa neden olmak için ölümden dönerken Art rolünü yeniden canlandırıyor. Cesedinin morgda kayıp olarak bulunmasından bir yıl sonra Art, Sienna ve küçük kardeşi Jonathan’a (Elliott Fullam) dehşet saçacak yeni kurbanlar bulmuştur; ikincisi katil palyaçoya takıntılıdır. Samantha Scaffidi, Jenna Kanell ve Catherine Corcoran da orijinal filmden geri dönerken, seriye yeni katılan Felissa Rose, Chris Jericho, Sarah Voigt, Kailey Hyman, Casey Hartnett ve Griffin Santopietro oyuncu kadrosunu tamamlıyor.

Leone’nin korku türündeki devam filmi, ağızdan ağıza yayılan kampanyası ve heyecan arayanları filmi izlemek için sinemalara sürükleyen yoğun, kusmuk uyandıran vahşeti sayesinde, sadece 250.000 dolar civarında bir bütçeye rağmen iki ayrı gösterimde gişede 11 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Korku filmi o kadar viral oldu ki, Bloody Disgusting filmi sadece gülmek için bile olsa Oscar değerlendirmesi için Akademi’ye bile sundu.

Terrifier 2 VHS sürümü Noel’den hemen sonra 27 Aralık’ta satışa sunulacak. Kaset Witter Entertainment’ın web sitesinden satın alınabilecek. Kutu resmine aşağıdan göz atın:

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir