Sinema-Dizi Gündem

Shazam! Fury of the Gods Yönetmeni Çekimlerin Tamamlandığını Kamera Arkası Görüntüleriyle Doğruladı

2022 yılı çizgi roman türü için harika bir yıl oldu, ancak Kasım ayına girerken önümüzdeki yıl gelecek olan destansı süper kahraman filmlerine bakmak için asla çok erken değil. Buna Shazam! Fury of the Gods’ı da dahil. DC’nin 2019’daki hit filminin devamı nihayet bu Mart ayında vizyona giriyor ve Shazam Ailesi’nin son macerasının çekimleri tamamlandı.

Bu heyecan verici haber, filmin yeni bir kamera arkası görüntüsünü instagramında paylaşan yönetmen David F. Sandberg’den geldi. Görüntüde yıldız Zachary Levi yeni Shazam kostümü içinde, ilk filmde kendisine ve ailesine güçlerini veren sihirli asayı tutarken bir arenaya inerken görülüyor. Arkasında yanıp sönen bir şimşek, epik çekimi güzel bir şekilde tamamlıyor. Sandberg’in görselle birlikte bıraktığı mesaj şöyle: “Bitti! Şimdi biraz ara verelim. Mart ayında sinemalarda görüşmek üzere!”

Shazam 2 bu bahar vizyona giriyor, ancak filmin çekimlerinin bu kadar erken bitmesi şaşırtıcı olmamalı zira filmin başlangıçta bu Noel’de vizyona girmesi planlanmıştı ancak diğer DC projeleriyle birlikte 2023’e ertelendi. Bunun nedeni filmin kalitesi değildi, sadece WB’nin yeni programına daha iyi uyması ve mümkün olan en iyi gişe performansı için ertelendi. Gelecek filmde Billy Batson, nam-ı diğer Shazam, sırasıyla Helen Mirran ve Lucy Liu tarafından canlandırılan tanrıça Atlas’ın kızları olan kötü yarı tanrılar Hespera ve Kalypso’ya karşı mücadele edecek. West Side Story’nin yıldızı Rachel Zegler de filmde Atlas’ın küçük kızı Anthea’yı canlandıracak.

Shazam! 2019’da vizyona girdiğinde, DCEU için yeni bir soluk oldu. Komikti, aksiyon doluydu, harika performanslar vardı ve hepsi muazzam miktarda kalp ve sıcak aile temalarıyla birbirine bağlanmıştı. Geçtiğimiz yaz San Diego Comic Con’da yayınlanan fragmana bakılırsa, Fury of the Gods, Shazam Ailesi’ne daha fazla vurgu yaparak, eleştirmenlerce çok beğenilen bu ilk filmde çok iyi işleyen her şeyi bir üst seviyeye çıkaracak gibi görünüyor. Warner Bros’taki yeni yönetimin devam filmine çok sıcak bakması ve çizgi romandaki rakibi Black Adam’ın nihayet DCEU’ya girmiş olması beklentileri daha da arttırıyor.

Shazam! Fury of the Gods 17 Mart 2023’te sinemalarda. Heyecanlı bekleyişimiz sürerken, filmin yeni kamera arkası görüntülerini ve fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Instagram will load in the frontend.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir