Sinema-Dizi Gündem

Scream 6’dan İlk Fragman Geldi!

Scream VI’nın ilk fragmanı yayınlandı ve bu fragmanda Jenna Ortega ve Melissa Barrera’nın hayat verdiği kız kardeşlerin peşine düşen katil Ghostface’in geri dönüşü anlatılıyor. Devam filminde Ortega ve Barrera yine Ghostface tarafından eziyet edilen kız kardeşleri canlandıracak ve bir sonraki ölüm çılgınlığı New York’ta gerçekleşecek.

Fragman Sam (Barrera) ve Tara Carpenter (Ortega) kardeşleri New York’a götürüyor. Woodsboro’daki son katliamdan sonra, kız kardeşler Woodboro’dan uzakta yeni bir hayat kurmak istiyorlar ve Büyük Elma küçük kasabaların dedikodularından kaçmak için mükemmel bir yer gibi görünüyor. Serinin beşinci filmi olan SCREAM’de Sam’in, orijinal Ghostface katillerinden biri olan Billy Loomis’in (Skeet Ulrich) gayrimeşru kızı olduğunu öğreniyoruz. Bu da onu Woodboro cinayetlerinden esinlenen kurgusal bir seri olan “Stab “in hoşnutsuz hayranlarının hedefi haline getirmiştir. Bu yüzden New York’a taşınmak Sam’e anonimlik için yeni bir şans verir.

Ne yazık ki Sam ve Tara için kimlikleri uzun süre gizli kalmayacaktır çünkü kısa süre sonra kendilerini başka bir Ghostface taklitçisine bulaşmış bulurlar. Birileri işi bitirmeye çalışmaktadır ve yeni katilin listesinin başında kız kardeşleri alaşağı etmek vardır. Fragman ayrıca Scream VI’nın hem tanıdık yüzlerden hem de yeni gelenlerden oluşan oyuncu kadrosunu da tanıtıyor. Her zaman olduğu gibi, Scream 6’da da herkes aynı anda hem şüpheli hem de kurban konumunda ve hayranlar bu kez cinayetlerin arkasında kimin olduğunu tahmin etmeye şimdiden başlayabilir.

Scream VI’da Mason Gooding ve Jasmin Savoy Brown sırasıyla SCREAM’de Ghostface’ten kurtulan ikiz kardeşler ve eski karakter Randy Meeks’in (Jamie Kennedy) yeğeni olan Chad ve Mindy Meeks-Martin rolleriyle geri dönüyor. Scream VI ayrıca Scream 4’ten kurtulan Kirby Reed rolüyle Hayden Panettiere’i ve serinin her filminde karşımıza çıkan araştırmacı muhabir Gale Weathers rolüyle Courtney Cox’u da geri getiriyor. Ne yazık ki, ebedi final kızı Sidney Prescott (Neve Campbell) Çığlık VI’nın bir parçası değil ve onun yokluğu hayranların ağzında hala kötü bir tat bırakıyor.

Scream 6’nın yeni oyuncuları arasında Samara Weaving, Liana Liberato, Dermot Mulroney, Jack Champion, Henry Czerny, Tony Revolori, Josh Segarra ve Devyn Nekoda yer alıyor.Scream VI 10 Mart 2023’te gösterime girecek. Yeni fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir