Sinema-Dizi Gündem

‘Örümcek Adam: Örümcek Evreninde’ 2023 Yılının En Büyük Gişe Açılışını Yaptı

Disney bu hafta sonu yurt içi gişe listesinde ilk beşe üç film sokarak övünme hakkına sahip olabilir, ancak Sony merakla beklenen Spider-Man: Across the Spider-Verse ile bir numaraya yerleşti. Animasyon süper kahraman devam filmi, yılın şimdiye kadarki en büyük açılış günü olan Cuma günü 51,7 milyon dolarlık şaşırtıcı bir hasılat elde ettikten sonra ilk hafta sonunda 110 milyon doların üzerinde bir bitiş hedeflerken beklentilere meydan okumaya devam ediyor. Buna Perşembe ön gösterimlerinden elde ettiği 17,3 milyon dolarlık muhteşem hasılat da dahil.

Across the Spider-Verse’ün ilk hafta sonunda 80 milyon dolar civarında bir hasılat elde etmesi bekleniyordu, ancak şu anki duruma göre 120 milyon doların üzerinde bir hasılat elde edebilir. Bu, doğrudan önceki Spider-Man: Into the Spider-Verse’ün 2018’deki açılış hafta sonuna göre neredeyse üç kat artışa işaret etmekle kalmayacak, aynı zamanda onu daha yeni live-action Marvel filmlerinden bazılarıyla aynı seviyeye getirecektir. Into the Spider-Verse ilk hafta sonunda 35 milyon dolar hasılat elde etmişti ki Across the Spider-Verse bu rakamı tek başına ilk günden geçti. Sadece birkaç ay önce, The Super Mario Bros. Movie’nin en yüksek tahminleri bile geride bırakarak genişletilmiş açılış hafta sonunda 204 milyon dolar hasılat elde etmesi, genç izleyicilerin pazar için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Into the Spider-Verse yurtiçinde 190 milyon dolar, yurtdışında ise 384 milyon dolar hasılat elde etti. Film aynı zamanda, gerçekten coşkulu eleştirilerin ardından En İyi Animasyon Filmi Akademi Ödülü’nü de kazandı. Across the Spider-Verse’e yönelik tepkiler de aynı ölçüde sıcak oldu. Collider’dan Ross Bonaime filmi “2023’ün en iyi filmlerinden biri” olarak nitelendirdi. Across the Spider-Verse ayrıca vizyona girdiği ilk iki günde yurtdışı bölgelerden 15 milyon doların biraz altında hasılat elde ederek 65 milyon dolarlık küresel hasılat elde etti.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir