Sinema-Dizi Gündem

Mısırlılar Siyahi Kleopatra için Netflixe için 2 Milyar Dolarlık Dava Açtı!

Netflix’in son skandal filmlerinden biri tepki çekmeye devam ediyor. Mısırlılar ise pes etmeyerek Kraliçe Kleopatra adlı belgesel mini dizi için yayın platformuna dava açmaya karar verdi.

Jada Pinkett Smith, Netflix için yeni bir teklif geliştirdi ve yapımın “Kleopatra’nın yanlış bir imajını” gösterdiği söylendiği için oldukça büyük bir tartışma yarattı.

Dizi izleyiciler ve eleştirmenler tarafından eleştirildi, başrolü oynayan aktris bunun ” tam bir ırkçılık ” olduğunu iddia etti ve hatta bir avukat dava açtı – Mahmoud a-Semari, Kleopatra’yı oynaması için siyah bir oyuncuyu işe almanın “suç” olduğuna ve Netflix’in Mısır’da kapatılması gerektiğine inandığı için şirkete karşı dava açtı.

Ancak Mısırlılar pes etmiyor ve Kleopatra’nın “imajını bozdukları” gerekçesiyle 2 milyar dolar talep ediyorlar – avukatlar çok yüksek tazminat talep ediyorlar, ancak bu durumda kazanıp kazanamayacaklarını söylemesi zor.

Ancak bu durum giderek daha fazla duyuluyor ve gelecekte bu tür hikayelerin yaratıcılarının oyuncu seçimlerine daha dikkatli yaklaşacakları düşünülüyor.

Kaynak
PlayGround

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir