Sinema-Dizi Gündem

Joker 2’den İlk Görüntü Yayınlandı

2019 yapımı Joker’in devam filmi Joker Folie À Deux’un çekimleri bugün başladı. Todd Phillips, resmi Instagram hesabından, başroldeki karakteri canlandıran Joaquin Phoenix’in fotoğrafını iki basit cümleyle birlikte paylaştı: “1. Gün. Bizim oğlan. #joker.” İnsanlar duyurulduğundan beri bu devam filmini bekliyordu ve şimdi insanların ekrandaki çılgınlığa katılmaları için çok fazla beklemeleri gerekmeyecek.

“Folie à deux” terimi “iki kişi tarafından paylaşılan delilik” anlamına geliyor ve bu filmde Phoenix’in Arthur Fleck’i (nam-ı diğer Joker), Lady Gaga’nın da Fleck’in psikiyatristten suç ortağına dönüşen Harley Quinn’i canlandırması filme çok uygun. Henüz filmin konusu hakkında fazla bir şey bilmesek de, Joker 2 Arkham Asylum’da geçecek. Bu, Harley Quinn ve Joker için benzer olay örgülerine uygun olacaktır, çünkü Harley Quinn Joker’le ilk kez Arkham’da onu tedavi ederken tanışmış ve ona aşık olmuştur. Çılgın ve kötü bir romantizm olduğu söylenebilir.

Bu filmin bir başka ilginç yönü de, Joker’in toplumun çeşitli hastalıklarına değindiği için karanlık, cesur ve neredeyse gerçekçi bir tona sahip olması nedeniyle, ilk filmden kesinlikle farklı bir tonda bir müzikal olacak olmasıdır. Ayrıca, A Star Is Born filmiyle En İyi Orijinal Şarkı dalında Akademi Ödülü kazanan Gaga’nın kendisi de tanınmış bir şarkıcı ve oyuncu olduğundan, bu filmde Phoenix’le birlikte oynamak için mükemmel bir seçim. İnsanlar Phoenix’in müzikal ve şarkı söyleme becerilerini de göz ardı etmemelidir, zira 2005 yapımı Walk The Line filminde Johnny Cash, “The Man in Black” rolünde oynamış ve bu rol ona Akademi Ödülü adaylığı kazandırmıştır.

Phoenix’in çılgın palyaço karakterini canlandırdığı bu ilk filmin galası 31 Ağustos 2019’da 76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yapıldı ve sekiz dakika boyunca ayakta alkışlandı. Daha sonra 4 Ekim 2019’da Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime giren film eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı, 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etti ve Phoenix’in En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandığı 92. Akademi Ödülleri’nde 11 dalda Oscar’a aday gösterildi. Joker’in son macerasının neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Joker Folie À Deux 4 Ekim 2024 tarihinde sinemalarda gösterime girecek.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir