Sinema-Dizi Gündem

Jeff Davis Stiles’ın Dönüşünün Teen Wolf Filminin Hikayesini Nasıl Değiştireceğini Anlattı

Uyarı: Bu yazıda Teen Wolf: The Movie filminden spoiler vardır.

Dizinin yaratıcısı Jeff Davis, Stiles Stilinski ortaya çıksaydı Teen Wolf: The Movie’nin nasıl değişebileceğini açıklıyor. McCall Sürüsü, Scott ve sevdiklerine düşmanlık etmek için Allison Argent’ı kullanan Nogitsune’ün yeniden ortaya çıkışıyla mücadele etmek için Beacon Hills’e geri dönüyor. Müttefiklerinin çoğu geri dönerken, Dylan O’Brien’ın Teen Wolf filmini reddetmesinin ardından Teen Wolf filminde dikkat çekici bir eksiklik vardı: Stiles. Ancak buna rağmen, Paramount+ projesi karakteri trajik bir şekilde de olsa hikayeye dahil etmeyi başardı.

Teen Wolf filmindeki en büyük olay örgülerinden birinde Lydia, Stiles’ın kendisiyle birlikte bir araba kazasında öldüğünü gösteren bir dizi kabusun ardından ondan ayrıldığını açıklıyor. Bu yürek parçalayıcı bir itiraftı ve daha fazla ele alınması gereken bir konuydu. Bu da akıllara Stiles ve Lydia’nın Teen Wolf filminde O’Brien’ın yer almaması nedeniyle mi ayrıldığı sorusunu getiriyor. Davis, TV Insider’a verdiği röportajda Stiles’ın katılımının filmin hikayesini nasıl değiştireceği sorusuna ilginç bir yanıt verdi. Aşağıda okuyabilirsiniz:

“Bir iş kararı verildiğinde, bunun yaratıcılığı nasıl etkilediğini görmeniz gerekir ve bazen film için kötü olacağını düşündüğünüz şey oldukça iyi sonuçlanır. Çünkü o konuşmaya bayıldım. Bu konuşmayı yazmayı çok sevdim ve bu konuşmayı yapma şeklini de çok sevdim; üzücü ama aynı zamanda son derece insani. İyi bir hikaye oluşturuyor. Peki, o ekranda olsaydı yine de ayrılırlar mıydı, bunu bilemeyiz. Bilemiyorum. Büyük ihtimalle yine aynı şeyi yapardım.”

O’Brien’ın Teen Wolf filminde yer almayacağı uzun süredir onaylanmıştı, bu nedenle Stiles’ı McCall Sürüsü ile birlikte Beacon Hills’te görmemek şaşırtıcı değildi. Ancak orijinal MTV şovunun ne kadar ayrılmaz bir parçası olduğu göz önüne alındığında, Stiles’ın yokluğunun Teen Wolf filminde açıklanması gerekiyordu. Açıklama uygun bir şekilde babası Şerif Stilinski’den geldi ve Stiles’ın söndürmesi gereken kendi gizemli yangınları olduğunu söyledi, ancak bunu açıklamadı. Bu kısa andan sonra filmde bu konu bir daha gündeme gelmedi. Scott’ın en iyi arkadaşını hiç arayıp sormaması biraz garipti ama Lydia’nın Beacon Hills’teki gizemli orman yangınları sırasında Stiles’ın yardımını aramakla ilgilenmemesi mantıklıydı.

Şüphesiz, O’Brien olmadan bir Teen Wolf projesi yapma fikri kulağa her zaman kötü bir fikir gibi gelmişti. Teen Wolf filminin Stiles’ın nerede olduğuna dair açıklaması hayal kırıklığı yarattı ve MTV şovunun geçmişine ve onu oluşturan düşüncelere saygısızlık oldu. Stiles’ın geri döndüğünü görmek, Scott’la olan arkadaşlığının son on yılda nasıl geliştiğini ortaya koyabileceği için yeniden birleşme projesini önemli hissettirebilirdi. Proje ayrıca Lydia’nın duygusal itirafını daha güçlü bir etki yaratacak şekilde kurgulayabilirdi. Teen Wolf filmi, Stiles orada olsaydı, Lydia’nın kabuslarını çevreleyen gizemi tam olarak ele alan bir devam filmini düzgün bir şekilde kurabilirdi.

Şu anda dizinin yeni bir sezonu ya da bir devam filmi yoluyla bir devam hikayesi yapmak için resmi bir plan yok. Bununla birlikte Davis, Paramount+’ın daha fazla film yapmakla ilgilendiğini ve kararın Teen Wolf: The Movie için yapılan değerlendirmelere bağlı olduğunu söyledi. Şu anda, eleştirmenler devam filmi hakkında çoğunlukla karışık görüşlere sahipken, genel bir fikir birliği daha olumlu tepkiler dile getirdi. Başka bir proje ilerlerse, umarız O’Brien sonunda Stiles olarak projeye dahil olabilir.

Kaynak
ScreenRant

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir