Sinema-Dizi Gündem

James Gunn, Henry Cavill’in Superman Rolünü Bıraktığını Doğruladı

DC Extended Universe hayranları Superman ve onun yeni DCU’da nasıl yer alacağı konusunda haber beklerken, artık sağlam ve resmi haberlere sahipler. James Gunn, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, DC’nin hazır bir film listesi olduğunu ve bu listedeki filmler arasında Superman karakterinin de yer aldığını resmen duyurdu. Ancak ortada bir sorun var.

Gunn hikayenin Superman’in hayatının daha önceki bir bölümüne odaklanacağını söyledi. Gunn’ın doğrulamasına göre bu, ne yazık ki karakterin Henry Cavill tarafından canlandırılmayacağı anlamına geliyor. Gunn ayrıca Peter Safran ile birlikte “Henry ile harika bir toplantı yaptık, biz kendisinin büyük hayranlarından biriyiz ve gelecekte birlikte çalışabileceğimiz bir takım heyecan verici olasılıklar hakkında konuştuk” dedi.

DCU’da Wonder Woman, Aquaman ve tüm Adalet Birliği karakterlerinin belirsizliği de dahil olmak üzere tüm sarsıntılar ve belirsizlikler devam ederken, hayranlar, hızlı bir mermiden daha hızlı olan, yüksek binaları tek bir sıçrayışta atlayabilen ve umudun sembolü olan Man of Steel’in DC Evreninin geleceğinin bir parçası olacağı haberinin kesinliğini kesinlikle takdir edebilirler. Gunn, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yeni Superman filmini yazmakta olduğunu belirtti ancak filmin konusu, hikayesi ve Clark Kent olarak bilinen Kal-El’in yanında yer alacak diğer karakterler hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Ayrıca şu anda filme bağlı bir yönetmenlerinin olmadığını da doğruladı.

Film Superman’in hayatının daha önceki bir bölümüne odaklanacağı için, izleyebileceği birkaç yol var. Bruce Wayne’in Pelerinli Savaşçı olarak ilk günlerine odaklanan Batman filminde olduğu gibi, film muhtemelen Kal El’in adalet ve umut sembolü olarak ilk günlerine odaklanabilir. Ayrıca, Clark Kent ve Superman olarak hayatını sürdürürken ona ve çevresindeki karakterlere odaklanan bir Superman for All Seasons yaklaşımı da benimsenebilir. Film hangi yönde ilerlerse ilerlesin, ikonik DC karakterinin bu yeni büyük ekran yaklaşımını görmek ilginç olacak.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir