Sinema-Dizi Gündem

James Gunn, DC Anlaşması Hakkında Konuştuğu İlk Kişinin Kevin Feige Olduğunu Söyledi

Süper kahraman hayranları arasında her zaman devam eden bir Marvel ve DC ayrımı vardır; bazı hayranlar sürekli olarak ikisini karşılaştırmayı ve birbirine düşürmeyi severken, diğerleri favori karakterlerinin her iki stüdyoda da hayat bulmasından keyif alır ve destekler. Bu hafta başında Guardians of the Galaxy ve The Suicide Squad’ın yönetmeni James Gunn’ın DC stüdyosunun eş başkanı ve eş CEO’su olarak görevlendirilmesiyle, prodüktör Peter Safran ile birlikte paylaşacağı bir görevle bu durumun ilginç bir bağlantısı ortaya çıktı. Elbette bazı hayranların gözünde şimdi Gunn ile Marvel Studios Başkanı Kevin Feige arasında bir düşmanlık var.

Böyle bir hayran Gunn’a Twitter’da (artık devre dışı bırakılmış bir hesaptan) “Şimdi Kevin Feige’den nefret mi ediyorsun?” diye sordu. Sosyal medyada oldukça aktif olan ve fikrini söylemekten asla çekinmeyen Gunn bu soruya yanıt verdi:

Kevin’i sadece sevmekle kalmıyorum, DC ile anlaşma yaptıktan sonra bunu söylediğim ilk kişiydi (@JohnCena ikinci kişiydi). Genel algının aksine, Marvel için bir dolar daha az, DC için bir dolar daha fazla değildir. DC ve Marvel’ın ortak amacı, sinemaya gitme deneyimini canlı tutmaktır!

Kuşkusuz, yönetmenin görüşleri Marvel’daki meslektaşının görüşleriyle örtüşüyor. Feige’e geçtiğimiz günlerde Black Panther Wakanda Forever tanıtımında Gunn’ın yeni işi sorulduğunda. “Şu andan Mayıs ayına kadar Marvel için yapması gereken çok iş var, kendisi de bunun farkında” diyerek 25 Kasım’da Disney+ için gösterime girecek olan Guardians of the Galaxy Holiday Special ve önümüzdeki yıl 5 Mayıs’ta gösterime girmesi planlanan Guardians of the Galaxy Vol 3’e gönderme yaptı. Ve hemen ekledi, “Ama ondan sonra. Yapacağı her şeyi görmek için önce ben sıraya gireceğim.”

Sürekli genişleyen Marvel ve DC film serilerinde, iki stüdyonun kendilerini her zaman oyuncularını paylaşırken bulması doğaldır; örneğin MCU’nun animasyon dizisi What If…? ‘de The Watcher’ı seslendiren ve Matt Reeves’in The Batman filminde Komiser Gordon’ı canlandıran Jeffery Wright; daha önce DC’nin Kara Şövalyesi rolünü üstlenen ve yakın zamanda Thor: Love and Thunder filminde Tanrı Katili Gorr rolüyle karşımıza çıkan Christian Bale; son olarak Gunn’ın The Suicide Squad filminde Bloodsport rolüyle karşımıza çıkan Idris Elba, yani MCU’nun Heimdall’ı gibi oyuncular var.Tıpkı Gunn gibi Joss Whedon da MCU için çok başarılı Avengers filmlerini yönettikten sonra 2017 yapımı Justice League’i yönetmeye devam etti. Dolayısıyla, bazı hayranların inanmak istediği gibi bir rekabet kesinlikle söz konusu değil ve Gunn bunu oldukça açık bir şekilde ifade etti.

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir