Sinema-Dizi Gündem

Guardians of the Galaxy Holiday Special Hakkında Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

Marvel Sinematik Evreni’nin Çoklu Evren Destanı’nın dördüncü aşaması sona ererken, Marvel’in da bu büyük evreni nasıl genişletebileceği konusunda denemeler yaptığı bir dönem oldu. Bunun en büyük örneği, Wandavision (2021), Loki (2021), Moon Knight (2022) ve MCU’nun genişlemesi için hayati önem taşıyan daha pek çok Disney+ dizisidir. Geçtiğimiz Ekim ayında Disney ve Marvel, bir saatlik bir Cadılar Bayramı özel programı olan Werewolf by Night (2022) ile bir başka iddialı MCU denemesi gerçekleştirdi ve bu benzersiz uygulaması için çok yüksek övgüler aldı. Pek çok kişi Marvel için bu iddialı ve deneysel dönemin merakla beklenen Black Panther Wakanda Forever (2022) ile sona ereceğini düşünüyordu, ancak Marvel’ın yıl bitmeden hayranları için hazırladığı bir sürprizi daha var.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special (2022), Werewolf by Night’ın ardından ikinci Marvel Studios Özel Sunumudur ve bu bir saatlik kısa özel gösterimlerin MCU için dönemsel bir gelenek olarak kalabileceğini göstermektedir. Yeni özel gösterim aynı zamanda kolaylıkla gözden çıkarılabilecek tek başına bir kısa filmden çok daha fazlası. Yılbaşı özel filmi, önceki Galaksinin Koruyucuları filmlerinin oyuncularını ve ekibini yeniden bir araya getirmekle kalmıyor, aynı zamanda geri dönen yazar ve yönetmen James Gunn, bu yeni yapımın Koruyucuların hikayesinin gerekli bir parçası olacağını ve yaklaşan Galaksinin Koruyucuları Vol. 3 (2023) için doğrudan bir ön hazırlık görevi göreceğini doğruladı.

Tıpkı Werewolf by Night gibi, bu yeni filmle ilgili ayrıntılar da yakın zamana kadar gizli tutuldu, ancak vizyon tarihi yaklaştıkça yılın son MCU projesi hakkında daha fazla şey öğreniyoruz. Marvel’in en eğlenceli grubu olan galaksinin koruyucularının bu neşeli dönüşü hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şeyi öğrenmek için aşağıyı okumanız yeterli.”

Guardians of the Galaxy Holiday Special Filminin Fragmanı

The Guardians of the Galaxy Holiday Special’ın tanıtım fragmanı, Star-Lord olarak da bilinen Peter Quill’in hala Avengers Infinity War’da (2018) yaşananların etkisinde olduğunu gösteriyor. Sevgilisi Gamora’nın Thanos’un ellerinde ölmesi ve öfkesine yenik düşmeseydi beş yıl boyunca ortadan kaybolmasını engelleyebileceğini bilmesi, derin bir depresyona girmesine neden oldu ve ikisinin hiç tanışmadığı farklı bir zaman çizelgesinden başka bir Gamora olduğu bilgisi işleri daha iyi hale getirmedi.

Quill’in arkadaşları Peter’ın ruh halini fark eder ve onu neşelendirmenin bir yolunu bulmaya çalışırlar. Kraglin Dünya’da Noel zamanının yaklaştığından söz edince Mantis ve Drax, Peter’a Yağmacılar tarafından kaçırıldığından beri muhtemelen ilk Noel kutlamasını yaşatmak için bir plan yaparlar. Bu plan, hayranların uzun zamandır görmek istediği bir şeyi, Koruyucuların Dünya’yı keşfetmesini de içeriyor; Mantis ve Drax, Peter’ın en sevdiği film olan Footloose’un (1984) yıldızı Kevin Bacon’ı kaçırmak için Hollywood’a gidiyor.

Fragman, Marvel’in prodüksiyon değerinden ödün vermediğini gösteriyor; fragmandaki her kare büyük bütçeli bir filmden çıkmış gibi görünüyor. Ayrıca, daha yaşlı ve daha kaslı bir Groot (Vin Diesel) ve Guardians of the Galaxy Vol. 3’te karakteri seslendireceğinin duyurulmasının ardından Maria Bakalova tarafından seslendirilecek olan Cosmo the Spacedog’un dönüşü gibi özel filmin oyuncu kadrosuna yapılan diğer bazı sürpriz eklemelere de ilk kez göz atıyoruz.

Guardians of the Galaxy Holiday Special Nerede Gösterime Giriyor?

Tıpkı Werewolf by Night gibi, The Guardians of the Galaxy Holiday Special’da Disney+’a özel olacak. Disney+ kesinlikle tüm Marvel hayranlarının aradığını bulabileceği bir yer.

Guardians of the Galaxy Holiday Special’ın Gösterim Tarihi Ne Zaman?

Galaksinin koruyucuları ekibinin Noel’i kurtarma görevi 25 Kasım 2022 Cuma günü başlıyor.

Guardians of the Galaxy Holiday Special MCU için Vazgeçilmez Bir Film mi?

Guardians of the Galaxy Holiday Special MCU için vazgeçilmez bir film mi? Kesinlikle öyle ve James Gunn filmde bol miktarda “büyük bilgi” bulunacağını söyleyerek durumu doğruladı. Bu film, Koruyucuları en son Thor: Love and Thunder’da gördüğümüz yer ile Galaksinin Koruyucuları Ekibine veda edecek film olan Guardians of the Galaxy Vol. 3 arasındaki boşluğu doldurma yoludur.

Guardians of the Galaxy Holiday Special’ı Kim Yapıyor?

Galaksinin Koruyucuları serisinin arkasındaki beyin ve DC Filmlerinin yeni ortak başkanı James Gunn, her MCU projesinde olduğu gibi Marvel Studios başkanı Kevin Feige’in yürütücü yapımcılığıyla birlikte yaklaşan üçüncü filmle birlikte ayrılmadan önce bir kez daha seriye katkıda bulunuyor. Gunn’a diğer bölüm başkanı pozisyonlarında eşlik eden isimler arasında Galaksinin Koruyucuları Vol. 3’e katkıda bulunan yapım tasarımcısı Beth Mickle (Drive), set dekoratörü Rosemary Brandenburg (Spider-Man: No Way Home) ve kostüm tasarımcısı Judianna Makovsky (Avengers: Endgame) yer alıyor.

Guardians of the Galaxy Holiday Special’da Kimler Rol Alıyor?

Alternatif zaman çizgisindeki Gamora rolüyle Zoe Saldaña dışında da Guardians ekibinin ikonik üyelerinin çoğu geri dönüyor, ancak bir cameo ya da jenerik sonu tanıtımını göz ardı edemeyiz. Geri dönenler arasında Star-Lord rolünde Chris Pratt, Drax rolünde Dave Bautista, Mantis rolünde Pom Klementieff, Nebula rolünde Karen Gillan, Rocket Raccoon rolünde Bradley Cooper, Groot rolünde Vin Diesel ve Kraglin rolünde Sean Gunn olduğunu doğrulayabiliriz. Yukarıda da belirtildiği gibi, Maria Bakalova ilk kez Cosmo the Space Dog’u seslendirecek ve Kevin Bacon da MCU’ya kendisi olarak katılacak.

Kısa bir süre önce geri döneceği doğrulanan Michael Rooker da sürpriz bir şekilde Yondu rolünde. James Gunn daha önce Yondu’nun Vol. 2’de kurban edilmesinden sonra yeniden canlandırılmasına kesinlikle karşı olduğunu söylemişti, bu nedenle bu muhtemelen bir flashback sekansı için bir görüntü olacak, ancak Peacemaker filmi dışında Rooker, her James Gunn projesinde yer aldığı için Rooker’ın geri dönmesi mantıklı. Kadronun geri kalanı David Moskowitz’in (Revenge of the Nerds) Noel Baba rolüyle, Stephen Blackehart’ın (Brightburn) açıklanmayan bir cameo rolüyle ve son olarak da Gunn’ın sık sık birlikte çalıştığı alternatif rock grubu “Old 97’s “in üyeleriyle tamamlanıyor.

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir