Sinema-Dizi Gündem

Flash Filminin Vizyon Tarihi Erkene Çekildi!

DC, 2022’de Batman ve Black Adam gibi filmlerin gişeyi aydınlatmasıyla iyi bir sinema yılı geçirdi, ancak 2023, evrenin en büyük kahramanlarından bazılarının dönüşüyle daha da büyük bir yıl olacak gibi görünüyor. Warner Bros’un DC programının merkezinde 23 Haziran 2023’te vizyona girmesi planlanan The Flash yer alıyor. Ancak, Ezra Miller’ın başrolde olduğu süper kahraman destanı için nadir görülen bir iyi haber olarak, film şimdi bir hafta öne çekilerek 16 Haziran 2023’e ertelendi.

Bunun anlamı, Flash’ın artık Disney Pixar’ın Elemental’i ve Jennifer Lawrence’ın derecelendirilmiş filmi No Hard Feelings ile sinemalarda kapışacağıdır. Merakla beklenen bu süper kahraman filmi uzun ve zorlu bir yoldan geçerek çekildi. Miller’ın tüm yasal ve kişisel sorunları gündeme gelmeden önce bile, karakterin ayrı CW dizisinin 2014’te yayınlanmaya başlamasından bu yana geliştirme aşamasında olan bir filmdi. Scarlet Speedster’ın solo filmi, WB yönetmen koltuğuna Andy Muschietti’yi oturtmadan önce bir dizi yazar, yönetmen ve vizyon tarihi geçirdi. Ardından DC hayranları bu filmin, Barry Allen’ın annesinin ezeli rakibi Reverse-Flash’in ellerinde ölümünü durdurmak için zamanda geriye gitmesine odaklanan ikonik Flashpoint hikayesini ele alacağını öğrenince şaşkına döndüler. Bu olaylar zinciri Bruce Wayne’in öldüğü, Martha Wayne’in Joker olduğu ve Thomas Wayne’in ölümcül bir Batman’e dönüştüğü bir zaman çizgisi yarattı.

Konuyla ilgili hala bir sürü gizem olsa da, 2021’de DC FanDome’da gösterilen teaser, Michael Keaton’ın Batman olarak dönüşüne ve Sasha Calle’nin Supergirl olarak tanıtımına ilk bakışımızı vermenin yanı sıra bu klasik hikayeyi anımsatan birçok görüntüye sahipti. Filmde Miller da Barry’nin birden fazla versiyonunu canlandıracak. Geçtiğimiz hafta sonu CCXP’de dolaşan konsept çizimler Barry’nin Batman Returns’deki Batsuit’ten modifiye edilmiş bir Flash kıyafeti içindeki versiyonunu bile gösteriyordu. Keaton kesinlikle bu evren atlamalı hikayenin önemli bir parçası olacak gibi görünüyor.

Ancak Miller’ın geçmişteki set dışı eylemlerinden bahsetmeden bu film hakkında konuşmak zor. Aktörün durumu o kadar kötüye gitti ki hayranları David Zaslav’ın WB’yi zarara uğratacağını ve talihsiz Batgirl’de yaptığı gibi filmin gösterimini iptal edeceğini düşündüler. Ancak, yaklaşan film görünüşe göre korkunç önlemler için çok iyi. Deadline, Flash’ın testlerinin son derece iyi geçtiğini ve kendilerine bu filmin hafife alınmaması gereken ” Spider-Man: No Way Home kadar iyi” olduğunu söyleyen kaynaklara sahip olduklarını iddia ediyor. Bu film üç Örümcek Adam’ı ilk kez bir araya getirmişti. Benzer şekilde, bu filmde de iki Yarasa Adam yer alacak. Daha önce adı geçen Keaton’ın yanı sıra Ben Affleck’in Kara Şövalye’sinin de Flash’ta bir rolü var.

Filmin yüksek riskleri nedeniyle, Zaslav ve WB’nin başrol oyuncusuyla ilgili sürekli gelişen haberlere rağmen neden The Flash’a bir hafta öne çekecek kadar güvendikleri anlaşılabilir. Shazam! Fury of the Gods ve Aquaman and the Lost Kingdom ile birlikte Flash önümüzdeki yıl stüdyo için en büyük sinema sınavlarından biri olacak. Bu üçlü ve Blue Beetle, aynı zamanda WB’deki önceki rejim tarafından yapılan DC filmlerinden geriye kalan son set. Bu nedenle, The Flash’ın WB ve DC Stüdyoları için yeni James Gunn dönemini nasıl şekillendireceğini ya da etkileyeceğini görmek ilginç olacak.

The Flash 16 Haziran 2023’te sinemalarda gösterime giriyor. Hayranlar daha fazla haber ve filmin bir sonraki fragmanını merakla beklerken, Collider’ın Miller’ın geçmişteki yasal sorunları nedeniyle bu yılın başlarında yayınladığı özrü detaylandıran haberini aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir