Sinema-Dizi Gündem

Daniel Craig, Doctor Strange 2 Söylentilerinin Ardından MCU’ya Katılmayı Konuşuyor

Daniel Craig’in Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde Balder the Brave rolünde yer alacağına dair söylentilerin yaygınlaşmasının ardından, aktör şimdi potansiyel MCU geleceğine değiniyor. Yönetmen koltuğunda Sam Raimi’nin oturduğu, 2016 yapımı Doctor Strange’in devam filmi bu yılın başlarında gösterime girdi ve eleştirmenlerden genel olarak olumlu yorumlar aldı. Başrollerini Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen ve Xochitl Gomez’in paylaştığı Çılgınlığın Çoklu Evreninde Doktor Strange, aralarında Bay Fantastik rolüyle John Krasinski, Profesör X rolüyle Patrick Stewart, Kaptan Carter rolüyle Hayley Atwell ve Kaptan Marvel rolüyle Lashana Lynch’in de bulunduğu pek çok sürpriz cameoyu da içeriyor.

Twitter’da Phase Zero – MCU (@PhaseZeroCB) ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Daniel Craig’e Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde Balder the Brave rolünde yer alacağına dair söylentiler soruldu ve MCU’ya katılmakla ilgilenip ilgilenmeyeceği ele alındı. MCU’daki geleceği için herhangi bir plan olup olmadığını açıklamamakla birlikte, yıldız bu fikre açık olduğunu açıkça belirtiyor. Craig’in kısa ve tatlı yorumuna aşağıdan göz atabilirsiniz:

“Keşke o kadar şanslı olsaydım.”

Daniel Craig MCU’da Kimi Canlandırabilir?

Craig’in Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde Balder the Brave rolünde görünmemesinin ardından pek çok hayran hayal kırıklığına uğramış olsa da, aktörün gelecekte bu rolü oynaması kesinlikle mümkün. Filmin kostüm tasarımcısına göre, Thor’un üvey kardeşi Balder’ın başlangıçta Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta yer alması planlanıyordu, ancak Marvel’ın rol için bir aktör bulamaması üzerine bu fikir rafa kaldırılmış olabilir. Bu yaz vizyona giren Thor: Love and Thunder’dan sonra Chris Hemsworth’un Thor’unun geleceğinin ne olacağı belli değil ama başka bir film için geri dönmesi halinde Craig’in gerçekten de Balder the Brave olarak karşımıza çıkması kesinlikle mümkün.

Elbette Craig’in MCU’da farklı bir kahraman olarak karşımıza çıkması da mümkün. İngiliz mirası ve James Bond olarak aksiyon kahramanı kariyeri göz önüne alındığında, Captain Britain da iyi bir seçim olabilir. Bazı açılardan İngiltere’nin Kaptan Amerika’ya cevabı olarak hizmet eden Captain Britain, benzer yeteneklere sahip olsa da, güçlerinin gizemli büyücü Merlin tarafından verilmesini de içeren çok farklı bir geçmişe sahip. Ancak diğer taraftan Craig de ilginç bir MCU kötü adamı olabilir. Mutantların MCU’ya girmeye başlamasıyla birlikte Craig, X-Men’in kötü adamı Magneto rolünü Ian McKellen’dan devralabilir.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın konsept resmi, Craig’in Balder the Brave cameosuna dair söylentilerin doğru olduğunu ve aktörün seriye hoş bir katkı sağlayacağını gösteriyor. Knives Out filmleri Craig’in daha komedi yönünü göstermesine olanak tanırken, aktör şimdi bir dizi klasik Marvel kahramanı ya da kötü adamı için daha da uygun görünüyor. Craig’in MCU’ya gerçekten katılıp katılmayacağı belli değil, ancak çoklu evrenin başlaması ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness cameo’ları, gelecekte oynayabileceği rol konusunda kesinlikle heyecan verici bir olasılığın önünü açıyor.

Kaynak
Screenrant

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir