Sinema-Dizi Gündem

Chris Hemsworth Endgame Çekimleri Sırasında RDJ’den Aldığı Dokunaklı Övgüyü Anlattı

Chris Hemsworth, Robert Downey Jr’ın Avengers Endgame’de Thor’u nasıl oynadığına dair dokunaklı övgüsünü anlatıyor. Joe ve Anthony Russo’nun Sonsuzluk Efsanesi’ni tamamlamasının üzerinden üç yıldan fazla bir süre geçtikten sonra Marvel Stüdyoları, Black Panther Wakanda Forever’ın 4. Aşama’yı tamamlamasıyla birlikte Multiverse Saga’da ilerlemeye devam ediyor. Buna rağmen, Avengers Endgame, orijinal Avengers’ın tam bir ekip olarak son çıkışı olduğu için hayranların favorisi olmaya devam ediyor. Film, sıkı MCU takipçileri için pek çok nedenden ötürü özel olsa da, Hemsworth de dahil olmak üzere oyuncuların kendileri de film üzerinde çalıştıkları zamanı sevgiyle anıyorlar.

MCU’da kalan üç orijinal Yenilmez’den biri olan Hemsworth, serinin en yaşlı oyuncusu olarak kabul ediliyor. Geçtiğimiz aylarda Thor: Love and Thunder filminde rol aldı ve bu film onun serideki en büyük dördüncü bağımsız filmi oldu. Sad Happy Confused podcast’ine verdiği yeni bir röportajda Hemsworth, MCU’da geçirdiği zamanın en önemli anlarından biri olarak Avengers Endgame’in çekimlerinden bahsetmeyi tercih ediyor. Özellikle de Thor olarak duygusal bir sahne çekerken Downey’nin doğaçlamasını övdüğünü anlatıyor. Hemsworth’ün hikayesinin tamamını aşağıda okuyabilirsiniz:

Evet, her zaman “Bu işe yarayacak mı?” diye düşünüyorsunuz. Yani, [Avengers: Endgame’deki] o sahneyi hatırlıyorum, bir nevi yıkılmaya başladığım, herkese görevi anlattığım, ailemden ve kimin öldüğünden bahsettiğim sahneyi… işte kariyerinizdeki böyle küçük anlarda her şey aynı hizaya geliyor ve biraz doğaçlama oluyor. Sanırım Downey’e “Bloody Mary istiyorum” dememle sona erdi ve o da bana “Nasıl hissediyorsun?” dedi. ” Unutmuşum, bu gerçekten çok özel.” dedim. ‘Arada sırada, kariyerinizde birkaç kez, hedefi on ikiden vurduğunuz küçük anlar yaşarsınız ve sanki… tatlı noktadasınızdır’ dedim. O da “Tadını çıkar.” dedi. Ve… Bunu gerçekten takdir ettim, çünkü o anla ilgili kesinlikle özel bir şey hissettim… ama ben kimim ki yargılayayım, biliyor musunuz? Üstelik babamın bana doğru eğilip “Aferin oğlum” demesi…

Dördüncü Faz Robert Downey Jr’ın MCU’daki Önemini Daha da Derinleştirdi

Hemsworth’un Thor’u 4. Faz’da hayatta kalırken, Iron Man hayatta kalamadı. Tony Stark’ın Endgame’deki ölümü MCU’nun şimdiye kadarki en trajik kayıplarından biri olsa da, aynı zamanda Yenilmez için en iyi sondu. Daha büyük bir iyilik için kendini feda etmesi, Iron Man’deki bencil birinden Infinity Saga’da MCU’nun en büyük kahramanı olduğunu anlattı. Ancak ekranda Iron Man’i kaybetmenin yanı sıra, Downey’nin artık seriye dahil olmamasının da yansımaları var. İlk on yılında aktör MCU’nun yüzüydü ve aynı zamanda sürekli büyüyen oyuncu kadrosunun lideri olarak görev yaptı.

MCU Çoklu Evren Destanında herhangi bir fiziksel varlığı olmamasına rağmen, kendisi ve eylemleri seriyi şekillendirmeye devam ediyor. Faz 4’te ona birkaç gönderme yapıldı, ancak Marvel Stüdyoları, yakın zamanda Disney+ dizisi olarak değil de bir film olarak elden geçirilen Don Cheadle’ın Armor Wars’u aracılığıyla onun mirasını tam olarak keşfetmeye hazırlanıyor. Bu arada, Riri Williams Ironheart’ta kendi şovunun başrolünde yer alacak. Bunlar ve yaklaşmakta olan Avengers: Secret Wars filmi arasında, Marvel’in Downey’i MCU’ya geri getirmeye hazırlandığına dair söylentiler de devam ediyor.

Bu noktada, Downey’nin MCU elebaşı rolünü kimin devralabileceği hala belirsiz. Yenilmezler’in bir sonraki lideri olarak Iron Man’in yerini alacak birkaç aday olsa da, Marvel Stüdyoları mevcut oyuncularından herhangi birini artık daha kalabalık olan kadrosuna öncülük edecek şekilde konumlandırıyor gibi görünmüyor. Yenilmezler’deki ölümünün ardından Downey ya da Stark’ın geri getirilmesi için koparılan yaygaraya rağmen: Endgame’deki ölümünün ardından, mevcut hikaye anlatımına odaklanmayı sürdürmek için onu MCU’nun dışında tutmaları muhtemelen en iyisi.

Kaynak
ScreenRant

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir