Sinema-Dizi Gündem

Black Panther Wakanda Forever Yapımcısı Söylentilere Rağmen Filmde Hiç After Credits Sahnesi Olmadığını Söyledi

Marvel Sinematik Evreni’nin en büyük geleneklerinden biri, izleyicileri bitiş jeneriğinin son saniyesine kadar sinema salonlarında tutmaktır. Elbette bunun nedeni, hayranların bir sonraki süper kahraman filmlerinde neler olacağına dair bir ipucu elde etmeyi ummalarıdır. Bu kısa sahneler, bu yılın başlarında Doctor Strange’in Çılgınlık Evreni’nde yaptığı gibi yeni ve önemli karakterleri tanıtabilir ya da Spider-Man Homecoming’de olduğu gibi seyirciye şaka yapabilir. Black Panther Wakanda Forever MCU’nun Dördüncü Aşamasını son filmi olcağı için, merakla beklenen devam filminin bitiş jeneriğinde bir sonraki aşamayı tanıtması doğal olurdu ama böyle bir şey olmayacak.

Collider’a bir röportaj veren filmin yapımcısı Nate Moore, Black Panther Wakanda Forever için hiçbir zaman bir jenerik sonrası sahnesi planlanmadığını söyledi; her ne kadar Dr. Doom’un jenerik sonu sahnesine ilişkin söylentiler aksini iddia etse de. Moore bunun çok özel bir nedeni olduğunu da sözlerine ekledi:

“Bu söylentileri ben de duydum. Hayır, bence filmin konusu öyle bir konu ki, bu durumda bir after-credits olması uygun olmazdı. Avengers Endgame’in yarattığı duygusal deneyim gibi, bunun sonunda da bir after-credits sahnesine ihtiyacımız yoktu. Bu, hikayeyi ek bir bonus olmadan tasarlandığı gibi sunmak istedik. Dolayısıyla, ne yazık ki bir after-credits sahnesi yok.”

Moore elbette Black Panther Wakanda Forever’ın, 2020’de kolon kanserinden hayatını kaybetmeden önce dört MCU filminde baş karakteri canlandıran rahmetli Chadwick Boseman’a bir saygı duruşu olduğuna atıfta bulunuyor. Film izleyicilerin büyük bir bölümü için duygusal bir deneyim sunacağından, filmin bitiş müziği de tıpkı diğer filmlerdeki gibi bir amaca hizmet edecek: İzleyiciler sinema salonunda yaşadıkları deneyim üzerine düşünürken onları yavaş yavaş gerçek hayata geri döndürmek.

Black Panther Wakanda Forever After Credits Sahnesi Olmamasından Etkilenmeyecek

Marvel Evreni’ndeki Fazların sonu, daha büyük bir döngünün sonunu simgeleyen Avengers Endgame hariç, yaklaşan tehditlerin habercisi olmuştur. Hayranların odaktan yoksun olduğu konusunda hemfikir olduğu bir Dördüncü Aşama’nın ardından, bir after-credits sahnesi moralleri gelecek için yükseltebilirdi ancak Marvel bunun bekleyebileceğine karar verdi. Özellikle de ilk eleştiriler Black Panther Wakanda Forever’ın ne kadar duygusal olduğunu doğruladıktan sonra bu karar mantıklı.

Aynı zamanda, MCU’nun bu gelmekte olan filminin 2 saat 40 dakikalık süresi içerisinde geleceğine dair yeterince bilgi verileceğini söylemek de mümkün. Şimdiye kadar fragmanlardan ve röportajlardan öğrendiğimiz kadarıyla, film yeni bir Kara Panter ve daha sonra kendi dizisinde rol alacak olan yeni süper kahraman Riri Williams/Ironheart’ı (Dominique Thorne) tanıtacak.

Black Panther Wakanda Forever 11 Kasım’da sinemalarda gösterime giriyor. Son fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz:

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir