Sinema-Dizi Gündem

Black Panther: Wakanda Forever Yapımcısı Filmin MCU’da Hangi Zaman Çizelgesinde Yer Alacağını Açıkladı

Hevesli Marvel hayranları için, en sevdikleri MCU filmlerinin hangi zaman çizelgesinde yer alacağını belirlemek oldukça önemlidir. Avengers Endgame 5 yıllık bir sıçrama yaptığından beri, sonraki filmlerin ve ilgili Disney+ dizilerinin zaman çizelgesi 2023’ün ötesine ayarlandı. Hawkeye ve Spider-Man No Way Home’da görüldüğü gibi bazı özellikler bu zaman çizelgelerini Easter egg’lerle ele alarak filmlerin olaylarını kronolojik sıraya koyarken, WandaVision, Loki ve Black Widow gibi diğer içerikler ise Endgame’deki olayları doğrudan ele alarak film sonrası etkileri gösteriyor. Black Panther Wakanda Forever beyaz perdede 4. Aşama’ya son noktayı koyarak vizyona girerken, zaman çizelgesinde nereye yerleştirileceği sorusu hayranların kafasında büyük bir soru işareti oluşturuyor.

Filmin yapımcısı ve Marvel Studios’un Başkan Yardımcısı Nate Moore, Cinema Blend’e verdiği yeni bir röportajda bu soruya yanıt verdi. Filmin MCU zaman çizelgesinde yıl olarak tam olarak nerede yer aldığını söyleyemese de kronolojik olarak diğer filmlerin arasında nerede yer aldığını açıkladı. Şöyle dedi: “Bu film açıkça Spiderman: No Way Home ve Eternals’tan sonra geliyor. Muhtemelen Thor: Love and Thunder ile eş zamanlı olarak yaşanıyor. Yeni Asgard bizim filmimizde var. Ayrıca Şubat ayında vizyona girecek olan Ant-Man and The Wasp Quantumania ile de neredeyse eş zamanlı olacak.”

Black Widow geçmişte geçerken ve Eternals blip sonrası gerçekleşirken, çoklu evreni açarak MCU’yu temelden değiştiren No Way Home oldu. Bir sonraki film Doctor Strange in the Multiverse of Madness kesinlikle WandaVison’daki olaylardan sonra ve Doctor Strange’in yanlış giden büyüsü filmde yer bulduğu için örümcek adamın maceralarından sonra gerçekleşti. Love and Thunder’ın tam zaman çizelgesi belirsizdi ama şimdi rahatlıkla Wakanda Forever ile aynı zamanda gerçekleştiğini söyleyebiliriz ki Moore’a göre bu da yaklaşmakta olan Ant-Man and the Wasp Quantumania ile neredeyse eşzamanlı. Moore’un yorumları göz önüne alındığında, Wakanda Forever’ın Thor Love and Thunder ile Quantumania arasında yer aldığına inanmak zorundayız.

Quantumania’nın kendisi, Loki serisindeki olayların bir yan ürünüdür ve Loki karakterinin alternatif bir MCU zaman çizelgesinden gelmesini anlatıyor. Dizide Jonathan Majors, dizinin sonunda ölen He Who Remains rolünde yer alıyordu. Quantaumania, onun başka bir varyant olan Fatih Kang olarak geri döndüğünü gösterecek. Faz 4 tamamen keder ve kayıpla ilgiliyken, Wakanda Forever rahmetli aktör Chadwick Boseman’a bir övgü olarak bunu daha büyük bir kapasiteyle ele alacak.

Film 11 Kasım’da gösterime giriyor. Filmin fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz:

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir