Sinema-Dizi Gündem

Black Panther: Wakanda Forever Uluslararası Gişede Büyük Bir Başlangıç Yaptı

Marvel hem sinemalarda hem de Disney+’ta harika bir yıl geçirdi, ancak MCU, Black Panther Wakanda Forever’ın vizyona girmesi sayesinde 2022’yi duygusal bir patlamayla bitiriyor. Merakla beklenen devam filmi bu hafta sonu tüm dünyada gişe rekorları kıracak. Ancak, Wakanda Forever bazı küresel pazarlarda süper kahraman partisine erken başladı. Film geçtiğimiz Çarşamba günü 17 yabancı pazarda 10,1 milyon dolar hasılat elde etti.

Hızlı bir başlangıç yapan Wakanda Forever’ın yurt içinde 175 milyon ila 185 milyon dolar arasında bir hasılat elde etmesi ve resmi açılış hafta sonunda dünya genelinde yaklaşık 365 milyon dolar kazanması bekleniyor. Bu da filmi, Spider-Man No Way Home ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın ardından pandemi döneminin en yüksek üçüncü açılış hasılatı yapacak. Bu sürpriz olmamalı, zira en iyi film adayı Black Panther dünya çapında 1,3 milyar dolar hasılat elde etmeden önce vizyona girdiği hafta sonu yurt içinde 202 milyon dolar hasılat elde etmişti

Wakanda Forever’ın milyar dolarlık film serisinin bir sonraki filmi olması için lehte ve aleyhte pek çok faktör var. Devam filmi için en büyük etken, tarihin en sevilen süper kahraman filmlerinden birini takip ediyor olması ve şu ana kadarki değerlendirmelere göre Wakanda Forever’ın Rotten Tomatoes’ta %85 gibi sağlıklı bir onaylı taze reytinge sahip olması. Ancak, devam filminin büyük olasılıkla ilk filmin açılış hafta sonunu yakalayamayacak ya da geçemeyecek olmasının nedeni filmin uzunluğu. Wakanda Forever 2 saat 41 dakikalık süresiyle, Avengers Endgame’in ardından bugüne kadarki en uzun ikinci MCU yapımı ve yılın en uzun filmlerinden biri. Bu da kaçınılmaz olarak film için genel olarak daha az gösterim saati olacağı anlamına geliyor.

Black Panther, bir karakter ve bir isim olarak dünya çapında pek çok insan için çok şey ifade ediyor. Rahmetli Chadwick Boseman’ın bu kahraman ikonuna kattığı şey, bugün çizgi roman dünyasındaki oyuncuların nadiren verdiği özgün ve eşsiz bir duygusal ağırlıktı. Bu yüzden Boseman’ın trajik vefatından sonra Black Panther dünyasının neye döndüğünü görmek acı-tatlı olacak. Wakanda Forever, oyuncuya sevgi dolu bir saygı duruşu olarak nitelendiriliyor ki bu da hayranların Black Panther’i devralacak bir sonraki karakterin kim olacağını öğrenirken bunun şimdiye kadarki en duygusal MCU filmlerinden biri olacağı anlamına geliyor. Filmin uzun süresine rağmen, bu göz yaşartıcı duygu, devam filminin gişe tahminlerine ve şu ana kadar birkaç yurtdışı pazarındaki ilk gösteriminde elde ettiği başarıya şimdiden yansımış durumda.

Black Panther Wakanda Forever şimdiden dünya çapında gişe rekorları kırıyor.Son dönemdeki çoğu Disney yapımı gibi Çin veya Rusya’da gösterime girmeyecek olan filmin milyar dolarlık gişe hasılatı hedefine ulaşıp ulaşmayacağını görmek ilginç olacak. Filmin ne kadar başarılı olacağını görmek için sabırsızlanırken, Wakanda Forever’ın son fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir