Sinema-Dizi Gündem

Black Adam Global Gişede 384 Milyon Doları Geçti

Warner Bros. ve DC Films’in Black Adam’ı gişede altı haftayı geride bıraktı ve şu anda yedinci haftasının ortasında ve filmin hala gösterimde olduğu göz önüne alındığında, bu hafta sonu elde ettiği son getiriler oldukça mütevazı. Dwayne Johnson’ın başrolünü oynadığı DC Comics uyarlaması hafta sonu boyunca 74 pazardan tahmini 2,7 milyon dolar topladı ve böylece Black Adam’ın toplam uluslararası kazancı 219,0 milyon dolara ve bugüne kadarki global (yurtdışı ve yurtiçi) toplamı 384,0 milyon dolara ulaştı. Black Adam bu hafta sonu ayrıca, filmin henüz gösterime girmediği son büyük pazar olan Japonya’da da gösterime girdi.

Black Adam’ın bu hafta sonu Japonya sinemalarındaki açılışı, Dwayne Johnson’ın başrolünü oynadığı önceki projelere kıyasla olumlu bir şekilde gerçekleşti ve 338 ekranda tahmini 1,2 milyon dolar kazandı. Bu meblağ, filmi hafta sonu Japonya’da en çok hasılat elde eden ABD filmi yaptı ve Johnson’ın başrolünde yer aldığı olağanüstü film olan San Andreas’ın +%159 ve Skyscraper’ın +%88 oranında önünde yer aldı. Bu rakam Johnson için gişede bir başka övgüyü temsil ediyor ve Black Adam aktörün kariyerinin bir açıdan en yüksek noktası olduğunu kanıtlıyor. Black Adam, Johnson’ın başrol oyuncusu olarak yurt içi gişede yaptığı en büyük açılış oldu ve film o zamandan beri toplam 366 milyon dolar kazanan diğer DC Comics uyarlaması Shazam! filminin dünya çapındaki hasılatını geçti. Ancak Johnson için iyi haberler burada sona eriyor çünkü yapım aşaması 15 yıl süren proje, 150 milyon doların üzerinde bir bütçeye sahip olduğu söylenen bir franchise filmiyle gelen yüksek beklentileri karşılayamadı.

Black Adam’ın gişedeki ana rakibi Black Panther: Wakanda Forever, DC filminin küresel hasılatını yalnızca üç hafta içinde yurt içi gişe hasılatıyla geride bıraktı; Marvel Studios’un projelerinin DC filmlerine kıyasla kazandığı ivme göz önüne alındığında bu pek şaşırtıcı olmasa da, bu yine de yankı uyandıran bir yenilgi. Dahası, Black Adam, hayranlardan ve eleştirmenlerden gelen tepkilere rağmen dünya çapında 658 milyon dolardan biraz daha az bir hasılat elde eden ve çok beğenilen Justice League gibi diğer DC projelerine kıyasla iyi bir performans sergilemedi.

Justice League gibi Black Adam da süper güçlü karakterlerden oluşan bir ekibi (Black Adam’ın durumunda ‘The Justice Society’ olarak bilinen süper ekip) tanıtıyordu ve gelecekte DC film serisinin inşası için önemli bir nokta olması umuluyordu. Henry Cavill’in Superman’ini yeniden tanıtmasına rağmen, Black Adam’ın DC filmleri için bir başarısızlığı daha temsil edebileceği görülüyor.

Filmde Johnson’ın yanı sıra Pierce Brosnan, Noah Centineo, Aldis Hodge, Quintessa Swindell ve Sarah Shahi rol alıyor. DC Studios’un yeni CEO’ları James Gunn ve Peter Safran’ın serinin geleceğini inşa etmekle görevlendirilmesiyle birlikte Black Adam’ın DC’nin gelecekteki sinema planlarında nereye oturacağı henüz belli değil. Ancak şimdilik, Black Adam hala sinemalarda. Fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir