Sinema-Dizi Gündem

Batman 2 Hayran Sanatı Gotham’da Devam Filminin Şiddetli Kışını Resmediyor

Batman 2 hayran çizimleri, ilk filmde Riddler’ın sel baskınını takiben Gotham City’de sert bir kış yaşandığını hayal ediyor. Matt Reeves’in Batman’i bu yılın başlarında sinemalarda gösterime girdiğinde hayranlardan ve eleştirmenlerden olumlu eleştiriler almıştı. Filmde Robert Pattinson Pelerinli Süvari rolünü üstlenmiş ve Paul Dano’nun Riddler’ıyla karşı karşıya gelmişti. Batman, Pattison’ın güçlü başrol performansı ve Reeves’in cesur, noir esintili Gotham Şehri tasviriyle övgü topladı. Henüz kesin bir vizyon tarihi belirlenmemiş olsa da, Reeves ve Pattinson’ın The Batman 2 için yeniden bir araya gelecekleri doğrulandı.

Devam filmiyle ilgili detaylara ulaşmak zor olsa da, sanatçı Jaxson Derr (@jaxsonderr) tarafından Instagram’da yayınlanan yeni The Batman 2 hayran çizimi, Gotham Şehri’nin özellikle sert bir kış geçirdiğini hayal ediyor. Robert Pattinson’ın Batman’inin yer aldığı The Batman 2 hayran çizimi, Riddler’ın deniz duvarını bombalamasının ardından bol miktarda tehlikeli buzun bulunduğu karla kaplı bir Gotham tasvir ediyor. Derr ayrıca devam filmi için fikirlerini de paylaşıyor ve Gotham’ın Ulusal Muhafızlar tarafından terk edildikten sonra kaosa sürüklendiğini hayal ediyor. Etkileyici hayran çalışmasına aşağıdan göz atabilirsiniz:

The Batman’in Sonu Devam Filmini Nasıl Kurguluyor?

The Batman’in sonunda Riddler parmaklıklar ardında olabilir, ancak film hala Pelerinli Savaşçı için ileriye dönük potansiyel mücadeleler oluşturuyor. Filmin sonunda Batman Gotham Şehri’nde bir korku kaynağı olmak yerine adalet ve umut kaynağı olma rolünü benimsedi ama Riddler’ın planı yine de kısmen başarılı oldu. Batman’in sonunda şehir sular altında kalmaya devam eder ve Pattinson’ın canlandırdığı Bruce Wayne temizliğe yardım etmeyi taahhüt eder, ancak Derr’in hayran sanatında vurgulandığı gibi, Gotham Şehri’nin doğal bir felaket yaşaması yeni kötülerin ortaya çıkmasına olanak tanıyan bir durum yaratır.

Batman 2’de kötü adamın kim olacağı henüz belli değil ama ilk filmde Barry Keoghan’ın Joker’i canlandırması Suçun Palyaço Prensi’nin muhtemel bir aday olduğunu gösteriyor. Filmde çok az gösterilen ve daha sonra yayınlanan silinmiş bir sahneye göre, Keoghan’ın karaktere yaklaşımı izleyicilerin daha önce ekranda gördüklerinden çok farklı. Silinen sahne Joker ve Batman’in önceden var olan bir geçmişi olduğunu hayal ediyor ki bu da devam filminde ilginç bir dinamik yaratabilir. Elbette, Riddler’ın planını izleyen kaostan yeni bir kötü adamın ortaya çıkması da mümkündür; Bay Freeze potansiyel olarak güçlü bir adaydır.

Batman 2 ile ilgili pek çok soru işareti var ama filmin ilk filmin hemen ardından kış mevsiminde geçmesi, Riddler’ın eylemlerinin sonuçlarını keşfetmek ve Batman’i yeni yollarla sınamak için ilginç bir fırsat yaratacaktır. Kış mevsiminde geçen son Batman filmi, Gotham’ın etrafındaki buzlu nehri tüyler ürpertici bir etkiyle kullanan, 2012’nin biraz bölücü The Dark Knight Rises’ıydı. Reeves’in Batman evrenine bakışının Christopher Nolan’ınkinden çok farklı olduğu açık ama kışın Gotham City’nin sular altında kalmış bir versiyonu üzerindeki etkisini keşfetmek Nolan’ın yaptığını bir üst seviyeye taşıyabilir ve izleyicilere ortamın ve karakterin daha önce hiç görmedikleri bir versiyonunu gösterebilir.

Kaynak
Screenrant

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir