Sinema-Dizi Gündem

Avatar: The Way of Water Tüm Zamanların En Yüksek Hasılat Yapan Altıncı Filmi Oldu

James Cameron yine yaptı yapacağını! Küresel bir salgının ardından kendimizi içinde bulduğumuz tuhaf yeni dünyada bile, efsanevi film yapımcısı, Avatar’ın gişe rekorları kıran devam filminin bir başka gişe rekorunu kırmasıyla bir kez daha kendini aşarak olasılıklara ve beklentilere meydan okumaya devam etti. Tüm zamanların en çok hasılat yapan filminin (2,9 milyar dolar) uzun zamandır beklenen devamı Avatar: The Way of Water, bugün 2021 yapımı Spider-Man: No Way Home’un kırdığı 1,916 milyar dolar sınırını aşarak hem tüm zamanların en çok hasılat yapan altıncı filmi hem de pandemi sonrası dönemin en çok hasılat yapan filmi oldu.

Filmin önündeki bir sonraki büyük engel, tarihte sadece beş filmin ulaşabildiği 2 milyar dolar sınırını aşmak: Avatar, Avengers Endgame (2.79 milyon dolar), Titanic (2.2 milyar dolar), Star Wars The Force Awakens (2.069 milyar dolar) ve Avengers Infinity War (2.04 milyar dolar). The Way of Water bu rakama ulaşırsa, bu ”Büyük Altılı” daki filmlerin yarısının, “gişe rekortmeni” kelimesinin anlamını gerçekten kavramış bir adam olan Cameron tarafından yönetildiği anlamına gelecek.

The Way of Water geçen yıl 16 Aralık’ta vizyona girmesinin ardından altı haftadan kısa bir süre içinde Kuzey Amerika’da 574 milyon dolar, uluslararası alanda ise 1,35 milyar dolar hasılat elde etti. Orijinal filmin 176 milyon dolar hasılat elde ettiği Japonya’daki performans eksikliği ve ilk filmin 100 milyon dolardan fazla hasılat elde ettiği Rusya’da gösterim yapılmaması gibi dış etkenler göz önüne alındığında, uluslararası rakamlar daha da etkileyici hale geliyor.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir