Sinema-Dizi Gündem

Avatar: The Way of Water Global Gişede Yılın En Büyük Açılışını Yapacak

Avatar: The Way of Water için yapılan eleştirilerin çoğunda ortak bir nakarat var: James Cameron’a karşı asla ama asla bahse girmeyin. Yönetmen yıllar boyunca, sektörü temelden değiştiren tüm zamanların en iyi filmlerine imza attı. İki filmi – Avatar ve Titanic – bugüne kadar yapılmış en başarılı üç film arasında yer alıyor. Ve görünen o ki, muhalifler bir kez daha tozu dumana katacak. The Hollywood Reporter’a göre, The Way of Water bu yıl dünya çapında gişede en büyük açılışı yapmaya hazırlanıyor.

Filmin ilk haftasonu yurt içi gişede 150 milyon ila 175 milyon dolar arasında, dünya genelinde ise 450 milyon ila 550 milyon dolar arasında bir hasılat elde etmesi bekleniyor. Yılın dünya çapındaki en büyük açılışını Doctor Strange Çılgınlığın Çoklu Evreninde (449 milyon dolar) yapmıştı. Geçen yılın Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok filmi 583 milyon dolarla pandemi döneminin en büyük haftasonu açılış rekorunu elinde tutuyor. Yurt içinde, Doctor Strange 2 açılış hafta sonunda 187 milyon dolar kazandı. Eğer beklentiler karşılanırsa, The Way of Water ilk hafta sonunda Top Gun Maverick (126 milyon dolar), Jurassic World Dominion (145 milyon dolar) ve The Batman (134 milyon dolar) gibi hitleri geride bırakacak.

Cameron daha önce GQ’ya verdiği bir röportajda, The Water of Water’ın başarılı sayılabilmesi için tarihteki en büyük üçüncü ya da dördüncü film olması gerektiğini söylemişti. Genel anlamda bu, dünya çapında 2 milyar doların altındaki herhangi bir rakamın muhtemelen hayal kırıklığı olarak değerlendirileceği anlamına geliyor. İlk Avatar, küresel gişede 2,9 milyar doları aşarak tüm zamanların en büyük filmi olmaya devam ediyor.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir