Sinema-Dizi Gündem

Attack on Titan 4. Sezon 3. Bölüm Vizyon Tarihi Açıklandı

Popüler manga serisinin anime uyarlaması hızla finale yaklaşırken Attack on Titan nihayet bir dönüş tarihi aldı. Adı “Final Sezonu” olsa da, büyük beğeni toplayan anime serisinin dördüncü sezonu iki yılı aşkın bir süredir devam ediyor ve sezon birden fazla parçaya bölünmüş durumda. “Final Arc” olarak adlandırılan Final Sezonunun 3. Bölümü, Attack on Titan Final Sezonu Bölüm 3 Final Arc’ın iki yarıya bölüneceği ve ilk yarının 4 Mart 2023’te Japonya’da geri döneceği duyurulduğu için parçalara bölünme eğilimini sürdürüyor.

Bölüm 3’ün çıkış tarihi ve ikiye bölüneceği resmi Attack on Titan Twitter sayfasından duyuruldu ve orijinal manganın en tanınmış panellerinden birini gösteren kısa bir teaser fragman da yer aldı. Anime Festival Asia’da Final Arc’ın dublaj sürecinin Kasım 2022’de devam ettiği doğrulandığından, 2023’ün başlarında yayınlanması dikkat edenler için pek de şok edici değil. Final Arc’ın ilk bölümü için artık bir yayın tarihine sahip olsak da, ikinci bölümün ne zaman yayınlanacağını bilmiyoruz, ancak 2023’te olacak. Attack on Titan Final Sezon Bölüm 3 Final Arc’ın ilk bölümü Japonya’da 4 Mart günü saat 12:25’te, yani 3 Mart günü PST saat 7:25, EST saat 10:25 ve BST saat 15:25’te yayınlanacak. Bölüm kısa bir süre sonra Crunchyroll’da yayınlanacak, ancak bölümün ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı.

Wit Studio’nun yapımcılığını üstlendiği Attack on Titan’ın Final Sezonu, Jujutsu Kaisen ve ön filmi Jujutsu Kaisen 0 gibi diğer yıldız anime uyarlamalarının da yapımcılığını üstlenen MAPPA tarafından yapılıyor. Şirketin diğer yapımları arasında yakın zamanda yayınlanan Chainsaw Man ve ikinci sezon Vinland Saga’nın yanı sıra Hell’s Paradise Jigokuraku gibi gelecek projeler de yer alıyor. Sezon 4’ün ilk bölümü 7 Aralık 2020 ile 29 Mart 2021 tarihleri arasında yayınlanırken, ikinci bölüm 10 Ocak’tan itibaren Japonya’da yayınlanacak ve 4 Nisan’da sırasıyla 16 ve 12 bölümle sona erecek. Şu anda, Bölüm 3’ün kaç bölüm olacağına dair resmi bir bilgi yok, ancak hayranlar, orijinal manganın uyarlanacak sadece 9 bölümü kaldığı için bu son bölümde öncekilere kıyasla daha az bölüm olacağı teorisini ortaya attılar.

Kaynak
Collider

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir