Sinema-Dizi Gündem

2022 Yılının Yapımcı Bütçelerine En Çok Zarar Veren Filmleri Seçildi

Deadline portalı, 2022’nin ekonomik olarak bütçelerine en çok zarar veren beş filminin bir listesini yayınladı.

Beşinciliği Brad Pitt ve Margot Robbie’nin rol aldığı, Damien Chazelle’in (“La La Land”) yönettiği “Babylon” aldı. Film, 20. yüzyılın ilk yarısında sinema endüstrisinde kendilerine yer bulmaya çalışan kahramanları anlatıyor.

Paramount bu filmde 87.4 milyon dolar kaybetti. Babylon’un yapımı tüm masraflar dahil 160 milyon doların üzerinde bir maliyete mal oldu, ancak gişede başarısız oldu ve sadece 75 milyon dolar kazandırdı.

Dördüncülük, Black Label Media ve Sony’nin 89,2 milyon dolar harcadığı Double Loop’a gitti.

Film, Kore Savaşı sırasında iki Amerikalı pilotun maceralarını anlatıyor. Film yaklaşık 160 milyon dolara mal oldu ve sadece 69 milyon dolar kazanmayı başardı.

Üçüncülük, Disney ve Pixar’ın ünlü uzay bekçisinin maceralarını konu alan Toy Story’nin bir yan ürünü olan Buzz Lightyear’a gitti. Dünya çapındaki gişedeki başarısızlığı stüdyoya 106 milyon dolara mal oldu.

Disney, yapımı ve tanıtımı için 373 milyon dolar harcadı, ancak film sadece 267 milyon dolar kazandı.

Yılın ikinci en büyük fiyaskosu David O. Russell’ın yönettiği, Christian Bale ve Margot Robbie’nin oynadığı Amsterdam (American Hustle) oldu. Film eleştirmenler tarafından eleştirildi ve izleyiciler filmi beğenmedi, bu da New Regency ve Disney için 108 milyon dolarlık bir kayıpla sonuçlandı.

Son olarak, yılın en feci filmi, bir kâşif ailesinin maceralarını konu alan orijinal Disney çizgi filmi “Strange World” oldu. Stüdyo filmden 150 milyon dolardan fazla kaybetti.

Kaynak
Playground.ru

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir