DonanımPC

Hybrid AMD Ryzen 7000G Gelecek Yılın Başlarında Bekliyor

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, Web’de video çekirdeği olmayan gelecekteki AMD işlemcileri hakkında birkaç söylenti ortaya çıktı, ancak uzun süredir hibrit CPU’lar hakkında hiçbir bilgi yoktu. Trend, yeni 24 ve 27 inç monoblokların sayfasında yanlışlıkla Ryzen 7000G’yi “yanan” HP tarafından kırıldı. AMD’nin Ryzen 6000 serisini atlayarak doğrudan Ryzen 7000’e geçtiğini belirtmekte fayda var.

Bu HP all-in-one’lar alternatif olarak 12. Nesil Intel Core işlemcilerle donatılabilir. Bundan, AMD Ryzen 7000G’nin piyasaya sürülmesinin yeni “mavi” yongalardan biraz sonra gerçekleşeceği sonucuna varabiliriz. Muhtemelen, bu gelecek yılın başlarında gerçekleşecek.

İki aile (Cezanne ve Lucienne) tarafından temsil edilen mevcut Ryzen 5000G’ye benzer şekilde, Ryzen 7000G’nin de iki ailesi olacak – Rembrandt ve Barcelo. İlki Zen 3+ çekirdeğine ve RDNA 2 mimarisine dayanan bir video çekirdeğine sahipken, Barcelo pratik olarak mevcut Cezanne’den (Zen 3 ve Vega grafikleri) farklı değil. Diğer bir deyişle Barcelo, bir nevi Cezanne Refresh’dir.

Ne yazık ki, HP’nin yakın gelecekte hangi Ryzen 7000 APU ailesini kullanacağı bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir