DonanımPC

AMD ve Mediatek’in Ortak Girişimi Ses Getirdi

AMD dizüstü platformu tarafından kullanılabilecek kablosuz ve kablolu iletim protokolleri, teknolojilere atıfta bulunduğu görülüyor .

Orijinal haber:

Ortak girişim, 5G modelleri, Wi-Fi ve diğer yüksek bant genişliğine sahip modemleri kullanarak bir çip (SoC) çözümleri üzerinde özel sistemler geliştirmek için genişleyebilir. Bu tür bir işbirliği, Samsung’un yeni nesil Exynos yongaları için halihazırda geliştirilmekte olan yüksek performanslı Mediatek işlemci çekirdeklerine ve AMD RDNA grafik mimarisine sahip cihazlara yol açabilir.

Bu, AMD ve Mediatek’in ilk kez birlikte çalışması olmayacaktı, ancak ComputerBase raporlarına göre çok daha mütevazı bir ölçekteydi. Daha yakın zamanlarda, AMD’nin AMD RZ608 adlı kendi Wi-Fi ağ yongasını geliştirdiği bildirildi, ancak ortaya çıktığı gibi, aslında yeniden markalanmış bir Mediatek MT7921K idi.

Geçmişte AMD, çoğunlukla Qualcomm ile çalıştı. MediaTek ile yapılan işbirliği, AMD’nin birçok MediaTek yongası tarafından sunulan giriş seviyesi pazarındaki varlığını genişletecek. Ortak girişimin detayları açıklanmadı ve katılımcı şirketlerin hiçbiri durumun gerçekten böyle olduğunu doğrulamadı.

AMD CEO’su Dr. Lisa Su, CES 2021’de RDNA2 grafik mimarisinin Samsung Exynos cihazlarına geleceğini doğruladı. AMD grafikli ilk mobil cihazların artık 2022’nin başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir