Haberler

KataOS: Google’dan Yeni İşletim Sistemi

Google, yeni işletim sistemi KataOS’u duyurdu. Akıllı cihazları kullanırken hassas verileri korumaya odaklanan güvenli bir açık kaynak platformudur. Google, Açık Kaynak bloğunda yeni işletim sisteminin makine öğrenimi araçları için tasarlandığını söyledi. Yazılım akıllı ev sensörleri gibi dış ortamdan veri alan ve işleyen cihazlara odaklanacak.

Google, “Kendimizi her geçen gün daha fazla çevreden bilgi toplayan ve işleyen akıllı cihazlarla çevrelenmiş olarak bulurken, bu ekipmanlar için doğrulanabilir güvenli sistemler oluşturmak için kolay çözümleree sahip olmamız her zamankinden daha önemli” dedi.

KataOS, kötü amaçlı yazılımlara karşı direnmeyi ve kullanıcı gizliliğini korumayı mümkün kılan, fotoğraflar ve ses kayıtları gibi kişisel verilerin güvenliğini matematiksel olarak kanıtlamayı mümkün kılacak.

Google, herkesin işletim sisteminin oluşturulmasında yer alabilmesi veya yazılım geliştirebilmesi için KataOS’u GitHub’a yükledi. GitHub üzerinden herkes yeni işletim sistemine ulaşabilir.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir