HaberlerOyun Gündem

Yeni Mortal Kombat Oyunu Bir Remake Olabilir!!!

Yakın zamanda yayınlanan Mortal Kombat yıldönümü videosundaki gizemli patlayan kum tanesinden yaklaşık bir hafta sonra NetherRealm Studios daha somut bir teaser yayınladı. Bu yeni videoda bir saatin 9, 10, 11… ve 12’yi geçip doğrudan 1’e doğru ilerlediği görülüyor.

Mesaj oldukça açık görünüyor – 2019’da Mortal Kombat 11’in yayınlanmasının ardından, yeni oyun MK12 değil, bir tür reboot ya da reset olacak. Bu aynı zamanda yeni oyunun adının Mortal Kombat 1 olduğunu öne süren bir sızıntıyla da örtüşüyor.

Elbette, Mortal Kombat 11’in hikayesini sonuna kadar oynadıysanız, zaman çizgisinin yeniden başlatılması size çok mantıklı gelecektir. ***Spoiler: o oyun, zamanı manipüle eden kötü adam Kronika’nın çabaları sayesinde tüm tarihin en başına kadar silinmesiyle sona ermişti ve nihayetinde tanrılaştırılmış bir Liu Kang ve yeni ölümlü bir Raiden yeni bir zaman çizelgesini denetlemek için çalışmaya başlamıştı. Buradaki saat ve kum görüntüleri o anı hatırlatıyor, bu yüzden bu noktadan devam ettiklerini tahmin ediyorum – yani bu bir sıfırlama olacak, ancak önceki oyundaki olaylardan devam eden bir sıfırlama olacak.

Aftermath DLC’sinin sonunda Liu Kang’ın, Mortal Kombat turnuvasını kazanarak 500 yıl önce Dünya’yı kurtaran ve oyunlarda gördüğümüz Kung Lao’nun atası olan ilk Kung Lao ile tanıştığı ve onu eğitmeye hazırlandığı da görülüyordu. Bu da 1500’lü yıllarda geçen ve daha klasik bir dövüş sanatları havası taşıyan bir oyuna işaret ediyor olabilir. Ancak muhtemelen tarihle bu tür oynamalarla değiştirilmiş yeni bir günümüz görme olasılığı yüksek.

Bu tür bir zaman çizelgesi çılgınlığı seri için yeni bir şey değil-2011’in Mortal Kombat’ı, orijinal oyundaki olayları yeniden düzenleyen zaman yolculuğu fikrine dayanan bir reboot’tu ve modern seri o zamandan beri bunu takip ediyor. Ed Boon (serinin yaratıcı) Doctor Who’yu gerçekten seviyor mu bilmiyorum ama serinin kanonuna bağlı kalmadan uzun geçmişinden beslenmenin akıllıca bir yolu olduğunu kanıtladı.

Mortal Kombat 1‘in (eğer adı bu olacaksa) bu kez zaman çizelgesini tam olarak nasıl değiştireceğini öğrenmek için çok fazla beklememiz gerekmeyecek. Warner Bros yatırımcılarının Şubat ayında yaptığı bir toplantıda oyunun bu yılın sonundan önce piyasaya sürülmesi umuluyor.

Kaynak
PC GAMER

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir