Oyun Gündem

Yeni Death Stranding Oyunu Yolda!

Norman Reedus ile yakın zamanda yapılan bir röportaj, Hideo Kojima’nın bir sonraki projesi hakkında şaşırtıcı bir ayrıntıyı ortaya çıkardı: Death Stranding’in devamı.

Death Stranding, Hideo Kojima tarafından Konami’den ayrıldıktan sonra piyasaya sürülen ve kendisini benzersiz bir “iplik tabanlı” deneyim olarak belirleyen ilk oyundu. Üç yıl sonra, aktör Norman Reedus yakın zamanda verdiği bir röportajda Death Stranding’in devam filminin Kojima Productions tarafından sadece onaylanmadığını, aynı zamanda geliştirilmekte olduğunu öne sürdü.

Death Stranding’in kahramanı Sam Bridges’in hareket yakalamasını ve benzerliğini sağlayan Reedus, Leo Edit ile medya mirası ve yakında çıkacak kitap hakkında tartışıyordu. Death Stranding’in devamı ile ilgili söylentiler ilk oyunun çıkışından bu yana bol miktarda bulunuyor, ancak Reedus’un sözleri, yönetmen Hideo Kojima’nın herhangi bir resmi açıklamasından önce bunu doğrulamış görünüyor.

The Walking Dead yıldızı, gösterinin finalini kendi kişisel projeleriyle birlikte tartıştı, ancak oyun hayranlarını heyecanlandıran Reedus’un Death Stranding hakkındaki şaşırtıcı derecede samimi yorumları oldu. Death Stranding’in hareket yakalama çekimleri hakkında soru sorulduğunda, “Biz (Kojima Productions) ikincisine daha yeni başladık” dedi. Reedus, oyunun birden fazla ödül aldığını ve “dev bir şey” haline geldiğini, bunun da ilk etapta ekibi bir devam filmi üzerinde çalışmaya iten şeyin bu olduğunu kaydetti.

Reedus, mocap oturumlarının “bitirilmesi belki iki ya da üç yıl” sürdüğünü söylemeye devam ediyor. Bu, devam oyunu geliştirme için göz korkutucu bir zaman çizelgesi gibi görünse de, uzun üretim süresi, Death Stranding’de daha faydalı oyun özellikleri isteyen oyunculara umut veriyor. Ek olarak, geliştirme süresini önemli ölçüde azaltmak için varlıkların orijinal Death Stranding’den yeniden geliştirilmek yerine güncellenmesi muhtemeldir.

Yakın zamanda çıkan Death Stranding: Director’s Cut, PlayStation 5 ve PC kullanıcıları için yeni içerik ve görevler içeriyor, ancak teknik iyileştirmeler, yetersiz oyuncuların dikkatini çekmek için yeterli olmayabilir. Ancak Reedus, teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin medyadaki insan aktörlere olan ihtiyacı Hideo Kojima’nın nasıl vurguladığını şöyle anlatıyor: “…asla bir insanın ruhunu yakalayamazsınız. Her zaman bir oyuncuya ihtiyacınız olacak.” Bu, Mads Mikkelsen ve Tommie Earl Jenkins gibi oyunculardan güçlü performanslar sunan Death Stranding’in devamı için söz veriyor.

Death Stranding’in sessiz sanal alanı ve kapsayıcı iplik temaları, gelecekteki oyunların inşa edebileceği istikrarlı bir dünya yaratır ve iyileştirme ve yenilik için yer bırakır. Death Stranding 2 hakkında daha fazla haberin ne zaman ortaya çıkacağı bilinmiyor, ancak orijinalin başarısı Norman Reedus’un varlığıyla birleştiğinde hayranları yaklaşan bir sürüm için şimdiden heyecanlandırdı.

Death Stranding şimdi PC, PS4 ve PS5 için mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir