Oyun Gündem

Xbox Live Kullanıcıları Şu Anda Dijital Oyunlara Erişemiyor

Xbox Live kullanıcıları şu anda Bulut üzerinden dijital oyun oynamalarını veya oyun oynamalarını engelleyen ciddi sorunlarla uğraşıyor.

Birkaç oyuncu Xbox Live ile ilgili büyük sorunlar bildirdiğinden, hafta sonu oyun oynamanın keyfini çıkarmayı uman Xbox kullanıcıları zor bir gün geçiriyor. Bu kısmi kesintiyi bu kadar sorunlu yapan şey, sorunların yalnızca çevrimiçi bağlantıyı etkilemekle kalmayıp, genel olarak kullanıcıların dijital içeriğe erişmesini engellemesidir.

Bu Xbox Live sorunları, Netflix ve Disney+ gibi akış uygulamalarıyla bugün erken saatlerde başladı ve bu uygulamalardaki içeriğe yaklaşık dört saat boyunca erişilemedi. Bu sorun sonunda çözülürken, kısa bir süre sonra yeni sorunlar ortaya çıktı. Bilinmeyen nedenlerden dolayı, kullanıcılar şu anda Xbox pazarından dijital oyunlar satın alamaz veya Cloud Gaming aracılığıyla oturum başlatamaz. Ancak, bu sadece buzdağının görünen kısmı.

Xbox kullanıcıları yalnızca yeni oyunlar satın alamaz veya Xbox’ın Bulut Oyun hizmetlerini kullanamaz, aynı zamanda dijital oyunlarına da erişemezler. Oyuncular, tam olarak indirilmiş bir dijital oyuna sahip olsalar veya saatlerce oynadıkları bir Xbox Game Pass oyununu yüklemeye çalışsalar bile, oyunu hiç başlatamayabilirler. Bunun büyük bir sorun olduğunu söylemeye gerek yok, ancak resmi @XboxSupport Twitter hesabı, sorunların araştırıldığını ve şu anda bir düzeltmenin çalışıldığını doğruladı.

Bugün erken saatlerde @XboxSupport’un sorunların çözüldüğünü bildirdiği kısa bir dönem olsa da, düzeltmenin yalnızca geçici olduğu görülüyor. Oyuncuların hafta sonlarının keyfini çıkarmaya ve en sevdikleri Xbox oyunlarını oynamaya geri dönebileceklerini söyleyen Tweet’in yayınlanmasından sadece üç saat sonra, bir gönderi, oyunların başlatılması ve satın alınmasıyla ilgili aynı sorunların tekrar ortaya çıktığını belirtti. Bulut oyun oturumları hala başlatılamıyor. Yazma sırasında bir düzeltme için herhangi bir ETA sağlanmamıştır, bu nedenle oyuncular güncellemeler için sosyal medyayı takip etmek isteyeceklerdir.

Xbox Destek web sitesinde, hayranlar mevcut Xbox Live durumuna göz atabilir ve sorunları takip edebilir. Şu anda, hizmetlerin çoğu çalışır durumda ve çok oyunculu oyunlar, arkadaşlar ve sosyal etkinlikler ile hesap ve profilin tümü çalışır durumda olarak listeleniyor. “Sınırlı” olarak işaretlenen bölümler Bulut oyunları, Oyunlar ve oyunlar ve Mağaza ve aboneliklerdir. Söz konusu sorunlar Xbox Series X/S, Xbox One ve Xbox 360 konsolları için geçerlidir, dolayısıyla Xbox ekosistemindeki tüm oyuncular sorunlardan etkilenebilir.

Umarım, bu Xbox Live sorunu için bir düzeltme, er ya da geç gelir ve söz konusu çözüm, bugünün başlarından daha kalıcıdır. Xbox hayranları dijital oyunlarını oynayamıyor, Buluttan yayın yapamıyor veya oyun koleksiyonlarına ekleyemiyor, birçoğu anlaşılır bir şekilde hüsrana uğradı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?