Oyun Gündem

Xbox Game Pass, Temmuz 2022 İçin Yeni Oyununu Duyurdu

Xbox Game Pass, PC, Bulut ve Konsol platformları için 1 Temmuz 2022’de hizmete katılacak yeni bir oyunu duyurdu.

Diğer aylarla karşılaştırıldığında, Xbox Game Pass bu ayın sonunda kuru bir büyüye çarpabilir gibi görünüyor. Microsoft, Shadowrun Trilogy ve Total War: Three New Kingdoms’ın eklenmesi de dahil olmak üzere bugün yeni Xbox Game Pass güncellemelerini açıkladı, ancak 23’ünden sonra Haziran için başka bir şey açıklamadı. Taraftarlar FIFA 22 ve Naraka’yı zaten biliyor: Bladepoint o zaman hizmete geliyor, ancak sonrasında biraz boş.

Xbox Game Pass’in gizli eklemeleri sakladığı bir şey olup olmadığı belli değil, ancak yeni onaylanmış oyunlar olmadan ayın tam bir haftasını görmek garip. Xbox Game Pass yeni bir Temmuz oyununu duyurmasaydı bu kadar tuhaf olmazdı, ama duyurdu.

1 Temmuz’da Bulut, Konsol ve PC’de Xbox Game Pass’e Far Cry 5 geliyor. Assassin’s Creed Origins ve For Honor gibi birkaç Ubisoft oyunu yavaş ama emin adımlarla Xbox Game Pass’e geliyor. Far Cry 5’in ayak izlerini takip ettiğini görmek sürpriz değil. Pek çok kişinin bildiği gibi, oyuncular Joseph Seed ve tarikatının planlarını bozmaya çalıştıkları bu oyunda “yardımcı” rolünü üstleniyorlar. Far Cry: New Dawn, bu girişin bir devamı da olsa doğrudan devamıdır ve Joseph Seed de Far Cry 6’nın DLC’sinde görünür.

Bugünkü duyuru normale kıyasla biraz basit olsa da, Temmuz ayı için şimdiden birkaç Game Pass oyunu var. Far Cry 5’ten sonra Last Call BBS 5 Temmuz’da, Matchpoint: Tennis Championships 7 Temmuz’da, As Dusk Falls 19 Temmuz’da ve Immortality 26 Temmuz’da yayınlanacak. Son üçü hem konsol hem de Temmuz kullanıcıları için geçerli olacak.

Xbox Game Pass aboneleri ayrıca hizmetin 30 Haziran’da toplam dört oyunu kaybedeceğinin farkında olmalıdır. FIFA 20, Jurassic World Evolution, Last Stop ve MotoGP 20 hizmetten kaldırılıyor. Satın alma için indirimli olacaklar, ancak aksi takdirde 30 Haziran’a kadar mevcut olacaklar. FIFA 20’nin yolda olduğu ancak FIFA 22’nin yolda olduğu göz önüne alındığında, bu daha çok bir yükseltme ve üç oyun kaybıdır.

Her iki durumda da, hayranlar önümüzdeki günlerde Xbox Game Pass oyunları hakkında daha fazla bilgi bekleyebilirler, umarız bu ay ve daha fazla Temmuz oyunu için olanlar da dahil.

Xbox Game Pass aboneleri her ay ücretsiz oyun alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir