Oyun Gündem

Warhammer 40,000: Darktide Story Fragmanı Yeni Düşmanları Ortaya Çıkarıyor

Warhammer Skulls etkinliği, hayranlara yeni bir Darktide hikaye fragmanı da dahil olmak üzere ortama dayalı yaklaşan oyunlar hakkında birçok haber veriyor.

Warhammer Skulls etkinliği, hobinin birçok hayranının her yıl dört gözle beklediği bir etkinliktir. Masa üstünden romanlara kadar, grimdark ortamların hayranları içine dalmak için birçok yeni model, içerik ve kitap bulabilirler. Warhammer’ın video oyunlarının hayranları için, Warhammer 40:000 veya Age of Sigmar evrenlerinde geçen yeni oyunlar için genellikle yeni fragmanlar beklenebilir. Warhammer 40K: Darktide bu oyunlardan biridir ve Darktide için Eylül ayında bir çıkış tarihi belirlendiğinde, hayranlar bu tarih yaklaştıkça oyun hakkında çok daha fazla bilgi alıyorlar.

Son zamanlarda Darktide geliştirici Fatshark ile yapılan bir röportaj aracılığıyla bazı yeni oyun özelliklerini ve yeni bir oynanabilir sınıfı tanıttı. Şimdi bu bilgilerin çoğu Warhammer 40K: Darktide’da oyuncuların keşfedeceği ortamın ve anlatıların daha fazlasını gösteren yeni bir sinematik hikaye fragmanında gösterildi. Daha önce snippet’ler aracılığıyla Fatshark’ın YouTube kanalına yüklenen hikayenin ipuçları vardı. Ancak, şimdi hayranlara neler olduğu ve karakterlerinin neden sonsuz düşman ordularıyla savaşmak için gönderildiği açıkça anlatılıyor.

Birçoklarının Fatshark’ın açıklamalarıyla zaten bildiği gibi, Darktide’daki oyuncular, Warhammer 40K hikayesinde “Veba Lordu” olarak bilinen Kaos tanrısı Nurgle’ın hızla büyüyen bir kültüyle savaşmak için bir araya gelecekler. Böyle bir başlıktan beklenebileceği gibi, hizmetkarları, zombilerin Warhammer versiyonu olan hastalıklı “poxwalkers” dan, büyük yakın dövüş silahları ve kalkanları kullanan enfekte Ogryn’lere kadar uzanacak. Bu düşman türlerinin her ikisi de fragmanda gösteriliyor. Yeni yayınlanan ekran görüntülerinde de, oyuncuya yakın olduğunda kendini havaya uçuracak bir tür patlayıcı düşman var gibi görünüyor.

Fragmanda doğrulanan bir başka şey de, Darktide’daki oynanabilir sınıfların Vermintide ve Vermintide 2’deki gibi benzersiz karakterlerle bağlantılı olmayacağıdır. Bazıları için bu endişe vericidir, çünkü Kaos istilasına karşı savaşırken parti arasında daha az şakalaşmaya yol açabilir. Karakterlerdeki çeşitlilik, yeni fragmandaki karakterlerin her biri özelleştirilebildiği için görünümlerinden ve ses hatlarından gelecek gibi görünüyor. Her biri Engizisyon tarafından yeni başlatılacak ve muhtemelen Nurgle’ın işgali altındaki Hive Şehri’nden olacak. Hikaye fragmanından, Fatshark’ın Warhammer 40K hakkında derinlemesine bilgi sahibi olduğu anlaşılıyor. Bununla birlikte, Darktide’ın hikayesi tamamen Fatshark tarafından yazılmıyor ve ünlü bir Warhammer yazarı olan Dan Abnett, hikayenin geliştirilmesine yardımcı olmak için ekibe katıldı, bu da uzak geleceğin acımasız karanlığında tutarsızlıkların olması veya yersiz hissetmenin olası olmadığı anlamına geliyor.

Warhammer 40,000: Darktide , 13 Eylül 2022’de PC ve Xbox Series X/S için çıkacak.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir